Idiotský hráč Rainbow Six Siege údajne poslal políciu do štúdia Ubisoft Montreal

Idiotský hráč Rainbow Six Siege údajne poslal políciu do štúdia Ubisoft Montreal

 

Novembrová udalosť s dohrou.

V novembri 2020 sa stala v štúdiu Ubisoft Montreal nezvyčajná udalosť. Štúdio totiž navštívila po zuby ozbrojená zásahová jednotka polície a všetkých zamestnancov poslali von. Médiami sa začali šíriť správy o rukojemníckej dráme, no tieto informácie sa nakoniec ukázali ako falošné a poplašné.

Celá táto kauza má takmer pol roka po tejto udalosť dohru. Podľa článku La Presse totiž polícia v Montreale našla podozrivého. Je ním Yanni Ouahioune, ktorý údajne 13. novembra kontaktoval políciu hackovacou technikou ktorá sa nazýva spoofing. To znamená, že polícii sa javilo, že tento hovor prichádza priamo zo štúdia Ubisoft Montreal. Ouahioune v hovore prezradil, že do štúdia vtrhli piati ozbrojení muži a žiadajú výkupné 2 milióny kanadských dolárov výmenou za oslobodenie 40 vývojárov. Ak by však ich podmienky neboli splnené, tak celé štúdio vyhodia do vzduchu.

Samozrejme, polícia brala tento telefonát s plnou vážnosťou a preto sme mohli vidieť v okolo štúdia ozbrojené komando.

Ouahionue však pochopiteľne klamal a dôvod je doslova šialený. Podľa policajných dokumentov bol totiž frustrovaným cheaterom hry Rainbow Six: Siege, pretože bol za svoje cheatovanie zabanovaný viac ako 80x. Tento „vtipný“ telefonát bol tak jeho spôsobom odplaty.

Podľa La Presse stál Ubisoft tento incident 1,7 milióna kanadských dolárov v stratenej produktivite, 15 tisíc kanadských dolárov kvôli psychologickej podpore a 40 tisíc kanadských dolárov na materiálnych škodách. Navyše, ten istý idiot stojí aj za ďalšími telefonátmi. V Decembri nahlásil bombu blízko sídla Ubisoftu a v januári zas zavolal, že jeden z členov vedenia štúdia sa stal rukojemníkom.

Ouahioune však tvrdí, že on za týmito telefonátmi nie je: „Nič som nespravil. Iba som cheatoval v hrách. Jediný krát, kedy som zavolal Ubisoftu bolo vtedy, keď som im nadával za bany.“

Polícia potvrdila, že Ouahioune je hlavným podozrivým a momentálne prebieha vyšetrovanie. Zároveň však skonštatovala, že je veľmi malá pravdepodobnosť, že bude právne stíhaný. Ide totiž o francúzskeho občana a to predstavuje pre právny systém Quebecu problém, pretože Francúzsko odmieta vydávať svojich občanov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk