Call of Duty vynáša Activisionu miliardy, no Blizzard hry strácajú hráčov

Call of Duty vynáša Activisionu miliardy, no Blizzard hry strácajú hráčov

 

Peňazí je však dosť.

Vydavateľ Activision Blizzard zverejnil svoje finančné výsledky za prvý kvartál finančného roka 2021 (obdobie január-marec) a manažment si môže spokojne mädliť prsty. Vydavateľ totiž dosiahol extrémne dobré výsledky.

Activision Blizzard totiž za tri mesiace vygeneroval tržby vo výške 2,28 miliardy dolárov, čo je 27% medziročná nárast. Zisk z toho bol 619 miliónov dolárov, čo je medziročný nárast o 23%.

Activision hry zaznamenali rekord v počte aktívnych hráčov mesačne. 435 miliónov hráčov je rozdelených medzi Activision hry (150 miliónov MAU), Blizzard hry (27 miliónov MAU) a King hry (258 miliónov MAU).

Blizzard však naďalej stráca hráčov a za posledné tri roky klesol počet hráčov Blizzard hier o takmer tretinu.

Primárnym ťahúňom financií je séria Call of Duty, nakoľko tržby tejto série sa medziročne zvýšili o 72% a to hlavne vďaka Warzone a Call of Duty Mobile. Ten prekonal 500 miliónov stiahnutí.

Úspešná je naďalej aj MMORPG hra World of Warcraft. Expanzia Shadowlands sa zaslúžila o 7% medziročný rast tržieb. Pri Blizzarde sa chystá expanzia pre Hearthstone a taktiež aj vydanie remasteru Diablo II na ktorý sú pozitívne ohlasy.

Chystá sa aj nové Call of Duty od štúdia Sledgehammer Games, no o tom v samostatnej novinke.

Activision Blizzard plánuje na tento rok aj vydanie Diablo Immortal.

Až 88% tržieb pochádza z digitálnej distribúcie.

Activision prezradil, že do konca roka 2022 plánuje najať ďalších 2000 vývojárov a výrazne rozšíriť veľkosť niektorých štúdií, ktoré sa podieľajú na vývoji Call of Duty hier. Vývojárske expanzie sú ohlásené pre Poľsko, Čínu, Austráliu a Kanadu.

Z rozhovoru s investormi je zrejmé, že vydanie Overwatch 2 nie je tak blízko, ako si možno niektorí fanúšikovia myslia.

Zdroj: Activision

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk