Chystá sa ďalšie zemetrasenie v hernom priemysle? Štúdiá Warner Bros. Games budú rozdelené medzi dvoch gigantov

Chystá sa ďalšie zemetrasenie v hernom priemysle? Štúdiá Warner Bros. Games budú rozdelené medzi dvoch gigantov

 

Otázkou zostáva, čo bude s nimi.

Telekomunikačný gigant AT&T oznámil v pondelok masívny obchod. Za 43 miliárd dolárov sa totiž rozhodli predať dcérsku spoločnosť Warner Media, ktorá sa tak po uzatvorení obchodu v polovici roka 2022 stane spolu so spoločnosťou Discovery súčasťou novej spoločnosti, ktorá však zatiaľ nemá svoje oficiálne meno. Celé by to malo vyzerať asi takto.

A aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že tento obchod sa nedotkne herného priemyslu ako takého, tak ste na omyle. Súčasťou Warner Media je totiž aj herná divízia Warnerov s názvom Warner Bros. Games a táto spoločnosť vlastní hneď jedenásť herných štúdií – Rocksteady (Batman Arkham, Suicide Squad), NetherRealm (Mortal Kombat), Monolith (Middle-earth Shadow of Mordor/War), TT Games (Lego hry), Avalanche Software (Hogwarts Legacy), WB Games Montréal (Gotham Knights), WB Games Boston (Game of Thrones: Conquest), WB Games Los Angeles, WB Games San Francisco, WB Games San Diego, and WB Games New York.

Ich budúcnosť je teraz viac ako otázna. Hovorca Warner Bros. Games totiž prezradil webu Axios, že herná divízia Warnerov sa bude „štiepiť,“ pričom niektoré štúdia ostanú súčasťou AT&T a niektoré pôjdu do tejto novej spoločnosti.

Otázkou však zostáva, či táto nová spoločnosť bude mať záujem fungovať v hernom priemysle a či náhodou nebude preferovať odpredaj herných štúdií inej spoločnosti. V kuloároch sa špekuluje o tom, že AT&T si ponechá štúdiá, ktorých špecializáciou je vývoj hier pre smartfóny a zvyšne „veľké“ štúdiá pošle do tejto novej spoločnosti.

Nie je to pritom prvýkrát, čo sa špekuluje o budúcnosti štúdií ako NetherRealm, Rocksteady či Monolith. V lete minulého roka totiž AT&T oficiálne ponúklo svoju hernú divíziu na predaj, pričom za sumu 4 miliardy dolárov chcela znížiť dlh, ktorý vyprodukovala masívnou expanziou. Vtedy sa hovorilo o tom, že okolo Warner Bros. Games sa točia veľkí vydavatelia ako Electronic Arts, Take-Two, Microsoft či Activision Blizzard. Nakoniec si to však AT&T rozmyslelo a dôvodom bol nepochybne chystaný obchod, ktorý vyplával na povrch dnes.

Uvidíme teda, aký bude osud populárnych herných štúdií. V blízkej dobe sa totiž chystá vydanie Suicide Squad: Kill the Justice League, Gotham Knights, Hogwarts Legacy či LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Je však zrejmé, že okolo týchto štúdií sa opäť začnú točiť veľký vydavatelia.

Zdroj: Axios

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk