Bývalý manažér série Call of Duty prechádza k Battlefieldu

Bývalý manažér série Call of Duty prechádza k Battlefieldu

 

Dotiahne sériu k podobným úspechom?

Vydavateľstvo Electronic Arts oznámilo, že sa mu podaril skutočne poriadny úlovok. Na pozíciu vice-prezidenta a generálneho manažéra série Battlefield totiž dokázali pritiahnuť Byrona Beedeho, ktorý doteraz fungoval na podobnej pozícii, akurát pri konkurenčnej sérii Call of Duty. Podľa EA ide o „signál strategického a dlhodobého plánu pre rast série.“

Beede bol človekom, ktorý dopomohol Activisionu k tomu, aby sa z neho stal vydavateľský gigant s masívnymi sériami ktoré hrajú stovky miliónov hráčov ročne. Okrem Call of Duty mal na starosti aj sériu Destiny a to do momentu, kedy sa Bungie so sériou odtrhlo od vydavateľstva Activision.

Za jeho pôsobenia Activision vydal masívne úspechy v podobe Call of Duty: Mobile v novembri 2019 a aj Call of Duty: Warzone v marci 2020. Prvá z nich dosiahla 500 miliónov stiahnutí a tá druhá v apríli ohlásila 100 miliónov hráčov.

Beede sa bude zodpovedať šéfovi DICE LA Vincovi Zampellovi, ktorý okrem iného šéfuje aj štúdiu Respawn Entertainment (Apex Legends, Star Wars Jedi: Fallen Order a Titanfall).

EA pred niekoľkými dňami potvrdilo, že novú Battlefield hru nám ukáže 9. júna 2021.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk