Čínsky Tencent sa údajne snaží kúpiť tvorcov série Crysis, nemecké štúdio Crytek

Čínsky Tencent sa údajne snaží kúpiť tvorcov série Crysis, nemecké štúdio Crytek

 

A zamestnanci z toho nie sú nadšení.

Crytek na tom nie je v posledných rokoch finančne najlepšie za čo vďačí primárne zlým rozhodnutiam manažmentu z období v rokoch 2012-2014, ktoré boli v znamení snáh presadenia sa vo free-to-play segmente a masívnej expanzie, ktoré firmu skoro položili na kolená.

A vzhľadom na to, že v posledných mesiacoch sme pravidelnými svedkami akvizícií herných štúdií a rôznych spojení, tak asi nikoho neprekvapí, že v hľadáčiku je aj Crytek. A záujem je hlavne z Číny.

Informoval o tom redaktor magazínu Bild Julian Röpcke. Podľa jeho informácií chce totiž Crytek kúpiť čínsky gigant Tencent, pričom suma za vyplatenie súčasných vlastníkov štúdia by sa mala pohybovať na úrovni 300 miliónov €. Tencent by samozrejme nekupoval Crytek priamo, ale cez dcérsku spoločnosť, ktorá sídli v Európe.

Mnoho zamestnancov Cryteku však vyjadrilo obavy z tejto možnosti. Aj keď Tencent sa tvári ako nezávislá spoločnosť, tak jej napojenie na Čínsku vládu je nepopierateľné a Crytek je okrem pôsobenia v komerčnom hernom biznise známy aj tým, že pripravuje vojenské simulátory pre armády v Európe. To by sa však akvizíciou nepochybne zmenilo, pretože Európske armády by určite nechceli mať nič spoločné s firmou, ktorú vlastní Čínsky Tencent.

Oficiálne sa však k tejto možnosti akvizície nevyjadrili ani zástupcovia Cryteku a ani zástupcovia Tencentu.

Jediné, na čo si treba dávať pozor je fakt, že Bild je tak trochu bulvárny plátok a preto môže ísť pokojne iba o ďalšiu snahu o vytvorenie senzácie.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk