Netflix potvrdil vstup do videoherného priemyslu: Začne však pri hrách pre smartfóny

Netflix potvrdil vstup do videoherného priemyslu: Začne však pri hrách pre smartfóny

 

Bez zvýšenia poplatku.

Po chvíli špekulácií vedenie spoločnosti Netflix oficiálne potvrdilo svoje plány na vstup do herného priemyslu. V kvartálnej finančnej správe totiž manažment prezradil, že je v „úvodných štádiách expanzie do videohier“ a že bude budovať svoju snahu okolo interaktívnej televízie a Stranger Things hier.

Zároveň sme sa dozvedeli, že predplatitelia Netflixu si za prístup k hrám nebudú musieť doplácať, no zameranie Netflixu bude o dosť iné, ako sa predpokladalo.

Keď sa povie streamovacia služba a hry, tak väčšine napadne služba na štýl Google Stadia – streamovanie AAA hier bez potreby výkonného hardvéru. Netflix však týmto smerom nejde a namiesto toho sa minimálne zo začiatku bude venovať hrám pre smartfóny: „Vidíme hry ako ďalšiu kategóriu obsahu, podobne ako sme expandovali do kategórie vlastných filmov, animovaných filmov a neskriptovanej televízie,“ prezradil Netflix v liste akcionárom.

„Sme nadšení z filmov a seriálov, ktoré ponúkame a očakávame nárast investícií a rast biznisu v našich existujúcich kategóriách obsahu, no nakoľko prešla dekáda od našich snáh týkajúcich sa originálneho obsahu, tak je pre nás správny čas na to, aby sme sa boli ceneným členom pre hráčov.“

Šéfom herných snáh Netflixu bude Mike Verdu, ktorý predtým pôsobil v spoločnostiach Electronic Arts a Facebook.

Podľa toho, čo prezradil Netflix akcionárom to skôr vyzerá tak, že ich herná snaha pôjde po krku službám ako Apple Arcade – výberovými hrami pre smartfóny, ktoré nie sú zviazané masívnou monetizáciou...no stále ide o hry pre smartfóny. Či sa Netflix v budúcnosti pokúsi aj o niečo väčšie závisí od úspechu štartu v hernom priemysle. Konkurencia v tomto segmente je totiž obrovská, no vzhľadom na naviazanie na existujúce predplatné by mohla spoločnosť uspieť.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk