Režisér District 9 sa bude podieľať na vývoji novej sci-fi hry

Režisér District 9 sa bude podieľať na vývoji novej sci-fi hry

 

Herný fanúšik s prácamou na hre.

Hollywoodsky režisér Neill Blomkamp oznámil, že sa stal súčasťou štúdia Gunzilla Games a to v pozícii Chief Visionary Officer. V štúdiu sa bude podieľať na vývoji veľkej multiplayerovej strieľačky, ktorá zatiaľ nebola ohlásená.

Režisér filmov Chappie, Elysium a District 9 sa pripojil k štúdiu, ktoré nie je veľmi známe, no jeho zamestnanci sú veľmi skúsení pri tvorbe AAA hier. Štúdio sídli v Nemecku a jeho šéfom je bývalý šéf Crytek Kijev Alexander Zoll no v štúdiu sa nachádzajú vývojári zo štúdií EA a Ubisoftu.

Rola Chief Visionary Officer je celkom nezvyčajná, no Blompkamp by sa mal podieľať na dizajne hry, príbehovom pozadí, audio zložke a ďalších aspektoch hry. Nebude teda priamo kreatívny šéf, ale skôr nejaký poradný orgán, ktorý bude radiť pri jednotlivých aspektoch hry. Podľa vlastných slov ide o herná verzia filmového režiséra a zo svojej doterajšej práce prinesie „režisérske schopnosti“ do „estetiky hry.“

"Môžem prísť s definitívnym uhlom pohľadu, no musí to fungovať na dvoch úrovniach. Musí byť prijatý väčším tímom ako správny kreatívny smer, ktorým sa treba uberať. A tiež to musí byť v prvom rade niečo, čo sa dá integrovať do architektúry hry spôsobom, ktorý by bol pre hru prospešný.“

Rola Blomkampa sa tak prirovnáva k role Georga R.R. Martina pri vývoji Elden Ring.

Blomkampovi nie sú hry cudzie. V čase skúmania vytvorenia Halo filmu bol pasovaný do role režiséra a pre Anthem (R.I.P.) zas vytvoril krátky film s názvom Conviction.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk