Epic Games kúpil štúdio Harmonix, ktoré bude odteraz pracovať na Fortnite

Epic Games kúpil štúdio Harmonix, ktoré bude odteraz pracovať na Fortnite

 

Tak...ďakujeme.

Spoločnosť Epic Games pokračuje v investovaní peňazí, ktoré získavajú vďaka tomu, že Fortnite patrí medzi najpopulárnejšie hry na svete. Oznámil totiž kúpu štúdia Harmonix, ktorí sú známi hlavne vďaka svojej práci na hrách ako Rock Band, Dance Central a naposledy Fuser.

Ich novou misiou bude „pracovať s Epicom na vytváraní hudobných zážitkov a hrateľnosti pre Fortnite.“ Asi jedinou dobrou správou (okrem fanúšikov Fortnite) je, že Harmonix sa napriek odkúpeniu zaviazal k ďalšej podpore svojich existujúcich hier – Rock Band 4 a Fuser a taktiež ich nestiahne z predaja v službe Steam, čo sa napríklad udialo pri hre Rocket League.

„Harmonix má históriu vytvárania zábavných a pohlcujúcich hudobných zážitkov, ktoré sú dizajnované pre všetkých. A pri budovaní metaverse je ich expertíza potrebná, aby sme vedeli, ako sa hudba prežíva, vytvára a distribuuje,“ napísalo štúdio Epic Games.

„Harmonix sa vždy snažil tvoriť hráčmi zbožňované interaktívne hudobné zážitky a spojením s Epicom to budeme schopní robiť vo väčšom. Spolu môžeme posúvať kreatívne hranice možného a nachádzať nové spôsoby vytvárania a zdieľania hudby pre hráčov,“ napísal spoluzakldateľ Harmonix Alex Rigopulos.

Pre Epic Games ide o tretí nákup herného štúdia za posledné tri roky. V roku 2019 kúpil tvorcov Rocket League, štúdio Psyonix a v marci tohto roka štúdio MediaTonic, tvorcov Fall Guys.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk