Tvorca hry obvinil výrobcu zbraní, že odkopíroval dizajn a vytvoril brokovnicu

Tvorca hry obvinil výrobcu zbraní, že odkopíroval dizajn a vytvoril brokovnicu

 

Z virtuálnej zbrane sa stala reálna.

Ward B, vývojári chystanej FPS hry Oceanic obvinili ruského výrobcu zbraní, spoločnosť Kalashnikov, že ukradli dizajn ich virtuálnej zbrane a na jej základoch vytvorili skutočnú zbraň. Šéf Ward B Marcellino Sauceda prezradil, že začiatkom roka ho kontaktovali zástupcovia spoločnosti s tým, že sa im páči dizajn zbrane Mastodon a chceli by z nej vytvoriť skutočnú brokovnicu.

Bolo im sľúbené, že na zbrani budú informácie o štúdiu a logo štúdia a tri kusy zbrane poputujú do ich kancelárií, no keď prišiel čas na podpísanie dohody, zástupcovia sa vytratili. Ešte väčšie prekvapenie následne prišlo, keď Sauceda zistil, že Kalashnikov predsa len vytvoril túto brokovnicu, no bez toho, aby mal dovolenie od Ward B.

Výsledkom je zbraň Kalashnikov MP-155 Ultima, ktorá celkom jednoznačne ponáša črty dizajnu brokovnice Mastodon. Porovnanie nájdete nižšie.

Zástupca spoločnosti Kalashnikov Maxim Kuzin tvrdí, že dohoda padla preto, lebo financovanie štúdia bolo pochybné, čo spochybnilo aj vlastníctvo dizajnu tejto zbrane a preto sa rozhodli radšej osloviť dizajnéra v Rusku. Sauceda však tvrdí, že Kalashnikov sa snažil obísť štúdio a kontaktoval priamo dizajnéra, ktorý túto zbraň dizajnoval. Vtipné na celej situácii je aj to, že zbraň si od spoločnosti Kalashnikov následne licencovali tvorcovia Escape from Tarkov. Takže vlastne Kalashnikov zarobil na licencovaní dizajnu zbrane, ktorý sám ukradol. Ward B tak poslali „cease and desist“ list, ktorý žiada Kalashnikov, aby prestal tieto zbrane vyrábať a licencovať.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk