Cena akcií Take-Two po ohlásení kúpy Zynga masívne klesla

Cena akcií Take-Two po ohlásení kúpy Zynga masívne klesla

 

Nespokojnosť investorov?

Ak ste si mysleli, že 7,5 miliardy za Bethesdu, ktoré zaplatil Microsoft v 2021 je príliš veľa, tak vydavateľ Take-Two včera ohlásil svoj záujem o kúpu spoločnosti Zynga za 12,7 miliardy dolárov. Táto dohoda sa tak stala najväčšou M&A udalosťou v hernom priemysle v histórii. Transakcia by mala byť podľa dohody dokončená v prvej polovici 2022, no do 22. februára má Zynga možnosť zvažovať konkurenčné ponuky na odkúpenie. Aj keď sa neočakáva, že by Zyngu Take-Two niekto vyfúkol, ako to bolo v prípade Codemasters, ktoré nakoniec skončilo v rukách Electronic Arts.

Hlavným dôvodom je totiž masívna suma. A tá zamotala aj hlavy investorov a trhu, pretože cena akcií vydavateľstva Take-Two po ohlásení akvizície prekvapujúco nestúpala, ale začala rapídne klesať. Zatiaľ čo 5. januára sa cena za akciu pohybovala na úrovni 182 dolárov, tak po ohlásení akvizície klesla na 139 dolárov za akciu. Naopak cena akcií spoločnosti Zynga stúpla o masívnych 40% na 8,50$ za akciu.

Podľa dostupných informácií je problémom akvizície práve cena, ktorá sa zdá ako veľmi prestrelená. Vedenie Take-Two sa však snažilo investorov upokojiť, pretože podľa nich otvorí táto dohoda cestu Take-Two, aby mohli preniesť svoje populárne herné značky ako GTA, Borderlands, NBA či BioShock na smartfóny. Tak či tak, Take-Two zaplatilo o 64% viac za jednu akciu, ako bola cena spoločnosti v ten deň a práve to je tŕňom v oku investorov.

Uvidíme teda, či Take-Two niekto nepreplatí a ak nie, či sa na to budeme retrospektívne pozerať ako na výhodný obchod.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk