Ampere Analysis: PlayStation 5 predá v 2022 dvojnásobok konzol oproti Xbox Series X/S

Ampere Analysis: PlayStation 5 predá v 2022 dvojnásobok konzol oproti Xbox Series X/S

 

Oboch však zničí opäť Nintendo.

Sme ešte stále v dobe, kedy je komplikované dostať sa ku konzole novej generácie (pokiaľ teda nehovoríme o Series S). PlayStation 5 a Xbox Series X sa vypredávajú takmer v momente ako dorazia do skladov a víťazom predajov je tak vždy ten, ktorý dokáže viac konzol vyrobiť.

Ako to však bude v roku 2022? Svoj pohľad priniesol analytik Ampere Analysis Piers Harding-Rolls. Podľa neho sa bude v roku 2022 oveľa viac dariť spoločnosti Sony, ktorá predá približne 18 miliónov PlayStation 5 konzol. Microsoft bude výrazne zaostávať a podľa jeho odhadov predá o polovicu menej, teda 9 miliónov konzol.

Samozrejme, vládcom roka 2022 však bude Nintendo so svojim Switchom, ktorý podľa Hardinga-Rollsa predá 21 miliónov konzol, čím by Nintendo mimochodom preskočilo predaje PlayStation 4: „Vyzerá to tak, že dostupnosť PlayStation 5 a Xbox Series konzol sa bude postupne zlepšovať a naše očakávanie je, že Sony predá dvojnásobok toho, čo Microsoft. O najpredávanejšou konzolou na trhu bude Nintendo Switch, pričom predaje potlačí nový OLED model.“

V súčasnosti sú odhady predajov také, že Nintendo predalo 102,76 milióna Switch konzol, Sony predalo 18 miliónov PlayStation 5 konzol a Microsoft viac ako 12 miliónov Xbox Series X/S konzol. Microsoft však na rozdiel od Sony a Nintenda oficiálne čísla neposkytuje, no Phil Spencer nedávno potvrdil, že Series X/S sú najrýchlejšie predávanými Xbox konzolami v histórii.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk