Ubisoft obhajuje NFT: „Hráči to jednoducho nechápu“

Ubisoft obhajuje NFT: „Hráči to jednoducho nechápu“

 

Smutné konštatovanie.

Ubisoft, ako to už býva zvykom, skáče po každej jednej príležitosti, kde by sa dalo zarobiť. Asi ako jediný veľký vydavateľ podporuje platformu Google Stadia a keď sa dostali do povedomia NFT, tak bolo zrejmé, že Ubisoft nebude dlho čakať. A tak sa aj stalo – Ubisoft ohlásil platformu Ubisoft Quartz.

Tá sa podľa očakávania stretla s odporom hráčskej obce a zatiaľ o ne nie je veľký záujem. Ku koncu decembra sa predalo 15 NFT predmetov za približne 1800 dolárov. Čo je objektívne zlyhanie.

Ubisoft však neplánuje ustúpiť a naopak – v budúcnosti môžeme očakávať NFT vo väčšom počte Ubisoft hier. Potvrdil to šéf Ubisoft Strategic Innovations Lab Nicolas Pouard, ktorý v rozhovore pre austrálsky Finder skritizoval hráčov a obhajoval NFT.

„Reakcia bola taká, akú som očakával. Vieme totiž, že to nie je jednoduchý koncept na pochopenie. No Quartz je iba prvým krokom k niečomu, čo bude oveľa väčšie. Niečo, čo bude jednoduchšie pochopiteľné hráčmi.“

„Myslím si, že hráči nechápu, čo im môže priniesť sekundárny digitálny trh. Zatiaľ, vzhľadom na súčasnú situáciu a kontext NFT hráči skutočne veria, že po prvé ničia planétu a po druhé, že ide iba o nástroj na špekulácie. No my v Ubisofte vidíme endgame. A ten je o tom dať hráčom možnosť predávať svoje predmety v momente, ako ich už nebudú používať alebo prestanú hrať konkrétnu hru.“

„Takže je to v skutočnosti pre nich. Je to benefit. No teraz to nechápu.“

Tak uvidíme, či vyjde stávka Ubisoftu na konštatovanie, že hráči sú príliš hlúpučkí, aby pochopili koncept toho, že Ubisoft našiel ďalšiu „get rich quick“ schému. Faktom ale zostáva, že ani jeden vydavateľ doteraz nevysvetlil, ako spravia NFT hry lepšími a ako zabránia záťaži na prírodu, ktorú NFT reálne vytvárajú.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk