Hurá do Nemecka: Gamescom 2022 bude v tomto roku aj ako fyzické podujatie

Hurá do Nemecka: Gamescom 2022 bude v tomto roku aj ako fyzické podujatie

 

Zmena po roku.

Keďže pandémia COVID-19 vďaka príchodu omikron varianty prešla do fázy, kedy je už technicky možné pripravovať podujatia s fyzickou účasťou médií a divákov, tak organizátori najväčšej hernej výstavy na svete Gamescomu oznámili, že na tento rok už chystajú tzv. hybridné podujatie.

To znamená že áno, ak chcete, môžete sa v auguste vybrať do Kolína nad Rýnom a zúčastniť sa Gamescomu 2022 osobne. Ak však nemáte záujem, tak aj v online priestore budú prezentované zaujímavé ohlásenia. Ide tak o veľkú zmenu, nakoľko posledné dva ročníky Gamescomu boli čisto v digitálnej podobe.

Gamescom 2022 sa bude konať v dňoch 24. – 28. augusta 2022 na tradičnom mieste v Kolenmesse. Výstavu však odštartuje podujatie Opening Night Live 23. augusta, ktoré už tradične bude mať na starosti producent Geoff Keighley.

Usporiadatelia však prezradili, že celkovo sa do predaja dostane menej lístkov, ako tomu bolo pred COVIDom, no konkrétne číslo sme sa zatiaľ nedozvedeli. Na poslednom Gamescome, ktorý bol vo forme fyzického podujatia (Gamescom 2019) sa zúčastnilo 373 tisíc návštevníkov.

„Všetci fanúšikovia Gamescomu a partneri na toto čakali dva roky: Gamescom sa konečne vracia do výstavných hál v Kolíne a tým pádom sa vracia aj unikátny festival, ktorý nám tak veľmi chýbal,“ povedal Felix Falk.

„V tomto roku kombinujeme najlepšie z oboch svetov: náš prepracovaný digitálny program s bezkonkurečným zážitkom na mieste. Gamescom taktiež zavádza nové štandardy v roku 2022 z hľadiska udržateľnosti: s našou „Gamescom goes green“ iniciatívou spravíme Gamescom špeciálnym podujatím, ktoré bude dbať o klímu.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk