EA údajne hľadá nového vlastníka a hovorilo s spoločnosťami Apple, Disney či Amazon

EA údajne hľadá nového vlastníka a hovorilo s spoločnosťami Apple, Disney či Amazon

 

Panika s reálnymi dôsledkami?

Keď Microsoft v januári ohlásil kúpu vydavateľstva Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov, tak mnoho ľudí z prostredia herného priemyslu tvrdilo, že to šéfov ostatných veľkých vydavateľstiev celkom vystrašilo. Ako keby bolo predtým nemysliteľné, že niekto zaplatí za herné vydavateľstvo takúto masívnu sumu peňazí, no keď sa to už stalo, tak sa očakávalo, že to bude iba začiatok lavíny.

A magazín Puck tvrdí, že táto lavína so sebou takmer strhla ďalšie známe veľké herné vydavateľstvo – Electronic Arts. Podľa ľudí z prostredia vydavateľstva totiž EA „vytrvalo presadzuje predaj“ a nedávno viedli rozhovory so spoločnosťami Disney, Apple, Amazon a Comcast-NBC Universal.

Podľa reportáže sa najďalej dostali rokovania so šéfom Comcastu Brianom Robertsom, ktorý navrhol spojenie NBCUniversal s Electronic Arts: „Základné podmienky dohody boli vyjednávané niekoľko týždňov a z návrhu vyplávalo, že rodina Roberts by si udržala kontrolu tejto spojenej spoločnosti. Najviac sa diskutovalo o možnosti, kde by na čele herného vydavateľstva Electronic Arts ostal súčasný šéf Andrew Wilson.

Dohoda však údajne padla na nezhodách ohľadom ceny a štruktúry. Comcast a Electronic Arts odmietli komentovať tieto M&A špekulácie.

EA je podľa Puck v súčasnosti zamerané na ponuky odpredaja v ktorých by Wilson ostal na svojom mieste: „EA vytrvalo presadzuje predaj a táto snaha sa ešte viac znásobila po ohlásení dohody medzi Microsoftom a Activision Blizzard.“

Podľa analytikov totiž vďaka veľkému rastu herného priemyslu počas pandémie vidia veľké spoločnosti herných vydavateľov ako „bezpečnú investíciu.“ A preto sa môže pokojne stať, že EA bude mať čoskoro nového vlastníka.

Akcie Electronic Arts sa v súčasnosti predávajú na úrovni 130 dolárov za akciu vďaka čomu je celá spoločnosť finančne ohodnotená na 36,77 miliardy dolárov. Ak by sa však našiel záujemca o kúpu, tak sa nepredpokladá, že výsledná suma transakcie by bola nižšia ako 50 miliárd dolárov.

Zdroj: Puck

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk