Neúspechy Ubisoftu si odniesol plat samotného šéfa vydavateľstva

Neúspechy Ubisoftu si odniesol plat samotného šéfa vydavateľstva

 

Nedarí sa firme, nedarí sa ani jemu.

Ubisoft nezažíva práve ideálne obdobie. Odhliadnuc od vlny obvinení týkajúcich sa toxického pracovného prostredia sa veľmi nedarí ani Ubisoft hrám. Samozrejme, s tradičnou výnimkou v podobe Assassin’s Creed. Mnoho projektov je vo vývojovom pekle (Skull & Bones, Beyond Good & Evil 2 či Prince of Persia: The Sands of Time Remake) a spoločnosti sa nedarí preraziť v populárnych žánroch ako sú Battle Royale.

A to si pochopiteľne niekto odniesť musel. A aj keď zatiaľ v Ubisofte nepadajú hlavy, tak akcionári sa dočkali minimálne verejného priznania toho, že Ubisoft sa už mal lepšie. Web Axios si totiž všimol, že v poslednom reporte finančných výsledkov Ubisoftu je uvedené, že šéf spoločnosti Yves Guillemot sa dobrovoľne vzdal veľkej časti odmien a to v celkovej výške 310 607€.

„Toto bolo osobné rozhodnutie Yvesa Guillemota, ktorý sa tak rozhodol vzhľadom na to, že spoločnosti sa nepodarilo naplniť finančné ciele, ktoré boli prisľúbené akciovému trhu,“ prezradil hovorca Ubisoftu. Ubisoft naposledy oznámil medziročný prepad tržieb o 5% a prepad zisku o 14%.

Napriek tomu však Guillemot biedu trieť nebude. Domov si totiž zoberie „iba“ 624 824€ a faktom je aj to, že rodina Guillemot je najväčším vlastníkom akcií Ubisoftu.

Tak či tak ide o solídne gesto, ktoré v hernom priemysle nie je tak často vidieť. Známy je prípad dnes už zosnulého prezidenta Nintenda Satoru Iwata, ktorý si dobrovoľne siahol na vlastný plat vzhľadom na neúspech konzoly WiiU.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk