Tencent mení stratégiu – chce sa sústrediť na plné akvizície herných spoločností

Tencent mení stratégiu – chce sa sústrediť na plné akvizície herných spoločností

 

Ďalší žralok v mori.

Agentúra Reuters informuje o tom, že čínsky herný gigant Tencent plánuje meniť svoju akvizičnú stratégiu a po novom by mal „agresívne vyhľadávať“ obchodné príležitosti, ktoré mu umožnia väčšinové alebo plné vlastníctvo herných štúdií a vydavateľstiev, pričom ich zameranie má byť hlavne na Európske spoločnosti. Týmto chce Tencent kompenzovať spomalenie rastu herného priemyslu v domovskej Číne.

Tencent je v súčasnosti najväčšou hernou spoločnosťou na svete a ich ročné tržby v hernom priemysle boli vo finančnom roku 2021 na úrovni 27 miliárd dolárov. Spoločnosť má svoje investície vo viac ako 800 spoločnostiach, pričom k najväčším investíciám patrí kompletné vlastníctvo štúdia Riot Games (League of Legends), Funcom, Leyou, Turtle Rock, Sumo Group či Inflexion Games. Okrem toho vlastní Tencent aj veľké podiely v spoločnostiach Supercell (84%), Epic Games (40%) či Bloober Team (22%) a menšinové podiely má aj v spoločnostiach ako Activision Blizzard, Ubisoft, PUBG Studios, PlatinumGames, From Software...

Podľa Reuters hľadá Tencent „inovatívne spoločnosti s talentovanými manažérmi“ a po investícii ich nechať rásť.

„Pokiaľ ide o podnikanie v oblasti hier, našou stratégiou je... zamerať sa na rozvoj našich schopností, najmä na medzinárodnom trhu," uviedol Tencent ešte v auguste. "Budeme naďalej veľmi aktívni, pokiaľ ide o získavanie nových herných štúdií mimo Číny."

Ako sme vás informovali, na love herných štúdií a vydavateľstiev je aj Saudská Arábia prostredníctvom spoločnosti Savvy Games Group, ktorá je členom PIF (Public Investment Fund) a ten spravuje kráľovská rodina.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk