Youtuber si kúpil každú digitálnu hry a DLC na platformách Nintendo 3DS a WiiU

Youtuber si kúpil každú digitálnu hry a DLC na platformách Nintendo 3DS a WiiU

 

Nintendo totiž zatvára obchod.

Spoločnosť Nintendo už dávnejšie ohlásila, že v marci zatvorí digitálne obchody na platformách Nintendo WiiU a Nintendo 3DS, čo v praxi znamená, že niektoré menej známe hry sa môžu naveky stratiť. A aj keď drvivej väčšine hráčov a aj majiteľov týchto konzol je to pravdepodobne absolútne jedno, tak existuje istá skupina ľudí, ktorá sa veľmi zaujíma o to, aby takéto hry zostali súčasťou videohernej histórie.

A jedným z takýchto ľudí je aj Youtuber s prezývkou The Completionist. Ten sa rozhodol konať a podujal sa na k naozaj unikátnemu procesu. Rok svojho života strávil kúpou každej jednej hry a kúsku DLC obsahu, ktorý sa vyskytuje na 3DS a WiiU Store.

A aby ste mali predstavu o tom, aký náročný proces to bol, tak celkový počet hier je 866 pre WiiU a 1547 3DS hier. Tieto hry zabrali celkovo 1,2TB miesta pri WiiU a 267GB miesta pre 3DS. Na to, aby tieto nákupy vykonal musel nakúpiť 460 eShop voucherov v celkovej hodnote 22 791$.

Cieľ sa napriek mnohým komplikáciám podarilo splniť a The Completitionist potvrdil, že všetko, čo sa mu podarilo získať poputuje do Video Game History Foundation, ktorá sa zaoberá zachovávaním videohernej histórie.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk