Tvorcovia Fortnite a Unreal Engine ohlásili masívne prepúšťanie!

Tvorcovia Fortnite a Unreal Engine ohlásili masívne prepúšťanie!

 

Míňame viac ako zarábame...

Štúdio Epic Games, ktoré má na konte megaúspešnú Battle Royale hru Fortnite a je taktiež tvorcom jedného z najpopulárnejších enginov na svete – Unreal Engine 5 ohlásilo masíve prepúšťanie, ktoré sa dotkne takmer 16% zamestnancov štúdia. Celkovo by teda malo prísť o prácu približne 830 zamestnancov Epic Games a ďalších 250 bude oddelených od spoločnosti kvôli odpredaju.

Šéf Epic Games Tim Sweeney prezradil, že štúdio bolo nútené pristúpiť k tomuto kroku kvôli „pomalému rastu Fortnite“ a kvôli jednoduchému faktu, že Epic Games míňa viac peňazí, ako dokáže zarobiť: „Už nejaký čas míňame oveľa viac peňazí, ako zarábame, investujeme do ďalšieho vývoja spoločnosti Epic a rozvíjame Fortnite ako ekosystém inšpirovaný metaversom pre tvorcov," píše sa v Sweeneyho správe.

"Dlho som bol optimistický, že tento prechod zvládneme bez prepúšťania, ale spätne vidím, že to bolo nereálne. Hoci Fortnite začína opäť rásť, tento rast je poháňaný predovšetkým obsahom pre tvorcov s významným podielom na príjmoch a ide o podnikanie s nižšou maržou, ako sme mali v čase, keď sa Fortnite Battle Royale rozbehol a začal financovať našu expanziu.

"Úspech s ekosystémom tvorcov je veľkým úspechom, ale znamená veľkú štrukturálnu zmenu našej ekonomiky. Ľudia zo spoločnosti Epic po celom svete vyvíjajú neustále úsilie o zníženie nákladov vrátane prechodu na čisté nulové zamestnávanie a znižovania prevádzkových výdavkov na veci, ako je marketing a podujatia. Ale stále sme skončili ďaleko od finančnej udržateľnosti. Dospeli sme k záveru, že prepúšťanie je jedinou cestou a že jeho uskutočnenie teraz a v takomto rozsahu stabilizuje naše financie."

Brutálne škrty má na konte aj štúdio MediaTonic, ktoré vytvorilo hru Fall Guys. O prácu prišla väčšina londýnskeho štúdia a tento príspevok na sociálnej sieti X asi hovorí sám za seba.

Okrem toho, že Epic prepustil približne 830 zamestnancov, spoločnosť taktiež odpredala službu Bandcamp, ktorú kúpila iba v roku 2022 a taktiež odčlenila spoločnosť SuperAwesome do podoby samostatného biznisu. Týmto krokom sa „ušetrí“ ďalších 250 mesačných výplat.

Epic taktiež plánuje znížiť výdavky na právnikov v tzv. Project Liberty, čo je boj Epic Games proti monopolom spoločností Apple a Google na trhu s mobilnými hrami. Sweeney taktiež potvrdil, že štúdio prijíma nových zamestnancov v kľúčových rolách, no za udržania nového počtu zamestnancov.

Paradoxne v rovnaký deň Epic oznámil zvýšenie cien V-Bucks vo Fortnite.

Zdroj: Epic Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk