SEGA nechce byť kúpená. Sama chce totiž nakupovať

SEGA nechce byť kúpená. Sama chce totiž nakupovať

 

Akvizície pokračujú.

SEGA opätovne odmietla špekulácie o tom, že by sa mala stať ďalšou „obeťou“ akvizície od väčšej hernej spoločnosti. COO spoločnosti Šuji Ucumi v rozhovore pre CNBC prezradil, že plány vydavateľstva sú presne opačné. Nechce byť kúpené, chce nakupovať.

SEGA iba v auguste uzavrela akvizíciu fínskej spoločnosti Rovio, ktorá je známa vďaka značke Angry Birds a v tomto trende plánuje spoločnosť pokračovať: „Ako subjekt spoločnosti Sega Sammy získavame niektoré spoločnosti. Práve sme dokončili jednu [kúpu spoločnosti Rovio]. Stále hľadáme príležitosti na rast.“

„Záujem má mnoho spoločností. Cítime sa poctení," povedal Utsumi pre CNBC. „Máme atraktívne duševné vlastníctvo a potenciál. Spoločnosti, ktoré vlastníme. Silného vlastníka. Nemyslím si však, že by k takejto transakcii došlo."

SEGA sa ako cieľ akvizície začala spomínať po tom, čo sa na internet dostali interné dokumenty Microsoftu z roku 2020, ktoré analyzovali spoločnosť SEGA ako jeden z akvizičných cieľov. Microsoft však napokon siahol po vydavateľstvách Bethesda a Activision Blizzard, ktoré kúpil dokopy za viac ako 76 miliárd dolárov.

Zdroj: CNBC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk