Embracer prepustil za tri mesiace viac ako 900 ľudí a plánuje ďalšie škrty

Embracer prepustil za tri mesiace viac ako 900 ľudí a plánuje ďalšie škrty

 

Výsledky však boli lepšie.

Embracer je živým stelesnením príbehu Ikara. Spoločnosť rástla tak veľkým tempom prostredníctvom akvizícií, až vyletela príliš vysoko, a finančná realita jej doslova spálila krídla. Teda v tomto prípade to bola konkrétne dohoda so spoločnosťou Savvy Games Group v hodnote 2 miliárd dolárov, ktorá padla v hodine dvanástej.

Odvtedy sa škrtá a škrtá sa vo veľkom. Embracer zatvoril štúdiá Volition a Campfire Cabal a prepúšťal v divízii Gearbox Publishing a štúdiách Crystal Dynamics, Beamdog, Zen Studios a v súčasnosti to vyzerá tak, že sa bude zatvárať aj štúdio Free Radical Design. A aby toho nebolo málo, zvažuje sa odpredaj štúdia Gearbox.

Embracer tak oznámil, že v priebehu troch mesiacov prišlo o prácu približne 5% zamestnancov Embracer Group, čiže približne 900 zamestnancov: „Skôr než sa dostaneme k obchodným podrobnostiam nášho druhého štvrťroka, chcel by som túto konferenciu začať osobným poďakovaním 900 ľuďom, ktorí v druhom štvrťroku opustili spoločnosť Embracer," povedal šéf Lars Wingerfors.

"Ako dnes budete počuť, sme odhodlaní premeniť Embracer na štíhlejšiu a silnejšiu spoločnosť. Napriek tomu je pre mňa bolestivé, že musíte opustiť skupinu, a my sme robili a robíme všetko pre to, aby sme zachovali pracovné miesta bez toho, aby sme zmenili to, čo potrebujeme dosiahnuť. Naši ľudia sú tým, čo tvorí samotnú štruktúru spoločnosti Embracer. Pre mňa osobne je kľúčové, aby sa program vykonával so súcitom, rešpektom a čestne."

Financie tak vyzerajú o dosť lepšie. Tržby spoločnosti dosiahli 1,02 miliardy dolárov, čo je medziročný nárast o 13%. Spoločnosť sa však prepadla do straty vo výške 79,2 milióna €, čo je medziročný pokles o masívnych 281%.

Úspechom je Remnant 2, ktorý presiahol 2 milióny predaných kópií. Naopak, vydanie Payday 3 nenaplnilo očakávania manažmentu a to aj kvôli katastrofálnemu stavu hry pri vydaní, no projekt sa už zaplatil a tak všetky ďalšie tržby robia hru „plusovou.“

CFO Embraceru Müge Bouillion potvrdila, že Embracer „odpísal“ 15 chystaných herných projektov naprieč divíziami Amplifier, Freemode, Gearbox, Plaion, Saber Interactive a THQ Nordic.

Zdroj: X/VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk