NVIDIA rozširuje svoje vzdelávacie centrá o herný odbor a zakladá GeForce Academy of Gaming

NVIDIA rozširuje svoje vzdelávacie centrá o herný odbor a zakladá GeForce Academy of Gaming

Akademický program spoločnosti NVIDIA sa venuje vzdelávaniu v spolupráci s profesormi a vedcami na univerzitách po celom svete prostredníctvom vlastných iniciatív a programov.

Cieľom tohoto programu je inšpirovať pokroky na poli špičkových technologických inovácií, nachádzanie nových spôsobov zvyšovania efektivity výskumu na jednotlivých fakultách a zlepšovanie ako výuky učiteľov tak aj učenie samotných žiakov. Dôležité pre tieto pokroky sú vzdelávacie centrá, ktorá sa nachádzajú po celom svete vrátane Španielska, Číny, Indie a USA. Tradične je toto akademické úsilie spojené s CUDA a AI. Dnešným dňom však NVIDIA rozširuje svoje vzdelávacie centrá o herný odbor s názvom GeForce Academy of Gaming.

Budúci študenti si môžu vybrať z troch hlavných učebných odborov - Štúdium hardvéru, eSport manažment a tzv. Gameosophy, ktoré pomôžu vzdelávať potenciálnych vývojárov v oblastiach, nápomocných pri vytváraní budúcich herných hitov. Viac ako 15 online kurzov bude dostupných už v priebehu nasledujúceho mesiaca a ďalšie projekty budú pribúdať počas celého roka. Kurzy celkovo pokryjú celý rad zaujímavých tém, vrátane urbanistiky a plánovania, budúcnosti herného priemyslu a náuky o online jazykoch.

Registrácia je bezplatná a všetci študenti získajú oficiálne potvrdenia o absolvovaní, ktoré sa budú dať použiť napríklad aj pri prechode na medzinárodné uznávané vysoké školy a univerzity. Pokiaľ vás možnosť študovať hernú problematiku zaujala, katalóg odborov a tém s možnosťou prihlásiť sa nájdete priamo na tejto stránke.

Zdroj: Tlačová správa

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk