Cooler Master uvádza GPU box MasterCase EG200

Cooler Master uvádza GPU box MasterCase EG200

Po oznámení prototypu v rámci CMShowCase 2021 sa skriňa pre umiestnenie externej grafickej karty dočkala reálneho vyhotovenia.

Výkon stolného počítača pre notebook

Cooler Master MasterCase EG200 ponúka kompletné riešenie pre transformáciu kancelárskeho notebooku v plne výkonnú pracovnú či hernú stanicu. Skriňa poskytuje dostatok priestoru pre grafické karty najväčších rozmerov a maximálnu priepustnosť zaisťuje rozhranie Thunderbolt 3. Funkčnosť celej skrine podčiarkujú ďalšie dostupné USB porty oddelené od Thunderbolt 3, tak aby grafická karta alebo iné zariadenie pripojenie cez PCI-e mali k dispozícii celú šírku pásma, pripravené pozície na HDD či SSD a tiež vertikálny stojan pre notebook.

K dispozícii, po odkrytí prednej časti šasi, je dokovacia stanica umožňujúca jednoduché a rýchle pripojenie 2,5", resp. 3,5"diskov. Priamym pripojením úložiska tak nedochádza k redukcii rýchlosti zápisu a čítania. Spoje na PCB sú navrhnuté s prioritou pre prenosové rýchlosti pamäte a zabraňujú strate signálu pri viacerých zároveň aktívnych zariadeniach pripojených cez USB.

Hlavnými prednosťami kompaktnej skrine sú:

  • Zvýšenie grafického výkonu - prináša výkon stolného počítača do notebooku. Model EG200 sa pripája k notebooku cez vysokorýchlostný Thunderbolt 3, čo výrazne zvyšuje herný či výpočtový výkon vďaka externej grafickej karte.
  • Thunderbolt 3 rozhranie - pripojenie, ktoré podporuje vysoké rýchlosti až 40 Gbit/s a ​​poskytuje 60W napájanie cez USB-C. Skriňa je vybavená najnovším ovládačom JHL7440 zaisťujúcim maximálny výkon a kompatibilitu.
  • Integrovaný stojan na notebook - vertikálny stojan umiestnený na boku umožňuje úhľadné uloženie notebooku.
  • Dedikovaný IO panel - USB konektory, resp. kompletne celý USB hub, sú oddelené od Thunderbolt 3, čo umožňuje využiť maximálny potenciál šírky pásma Thunderbolt 3 pre zariadenia pripojené cez PCI-e.
  • Dokovacia stanica pre úložisko - rozširuje obmedzené úložisko notebooku jednoduchým umiestnením 2,5", resp. 3,5" HDD alebo SSD do prednej časti skrine.
  • Kompatibilita s Mac a PC - zariadenia vybavené rozhraním Thunderbolt 3 sú kompatibilné v duchu plug-and-play. V prípade Macu je potrebné overenie na strane výrobcu vzhľadom k obmedzenej podpore len na AMD grafické karty.
  • Kompaktné rozmery - model EG200 je jedna z najmenších skríň, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre rozmerné grafické karty až do veľkosti 330 x 51 x 156 mm.
  • Ďalšia možnosť rozšírenia - integrovaný 550W zdroj zo série V-Gold, špeciálne navrhnutý pre napájanie i tých najvýkonnejších grafických kariet. Možno pripojiť aj ďalšie PCI-e zariadenia ako ethernet kartu, NVMe rozšírenie a pod.

Cena a dostupnosť: Cooler Master MasterCase EG200 bude k dispozícii v priebehu apríla 2021 za odporúčanú koncovú cenu 9190 Sk s DPH v Českej republike a 349 euro s DPH na Slovensku.

Zdroj: Cooler Master

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk