Ponorte sa do sveta farieb s Quantum Dot monitormi od MSI

Ponorte sa do sveta farieb s Quantum Dot monitormi od MSI

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot.

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi. Jedným z takýchto vylepšení na LCD monitoroch je technológia Quantum Dot (QD). Technológia je vzrušujúcou novinkou v monitoroch, ktorá výrazne zlepšuje farby LCD panelov (pokrytie aj presnosť).

Čo je kvantová technológia?

Quantum Dot LED obrazovky sú relatívne novou variantom LED podsvietených LCD displejov, ktoré používajú malé fosforeskujúce nanočastice (pri vystavení svetlu svietia), ktoré reagujú na kombináciu svetla a elektriny. Tieto častice môžu mať veľkosť od 2 do 10 nanometrov a ich veľkosť určuje, akú farbu svetla budú po osvetlení vyžarovať. Moderné displeje zvyčajne obsahujú tieto nanočastice vo vrstve za LED podsvietením, ktoré sa používa na osvetlenie LCD panelu. Svetlo z LED diódy prechádza vrstvou displeja, vrátane vrstvy nanočastíc, ktorá vylepšuje LCD displej – čo vám umožňuje zobraziť širšiu a sýtejšiu škálu farieb, ako bolo doteraz možné. Technológia Quantum Dot rozširuje a spresňuje farebný zážitok a posúva ho na ďalšiu úroveň.

Spracovanie farieb pre najlepší pracovný a herný zážitok

V minulosti ste sa vždy museli rozhodnúť. Buď ste si zaobstarali monitor s profesionálnou presnosťou a širokou škálou farieb, alebo ste sa rozhodli pre rýchle časy odozvy a obnovovaciu frekvenciu pre hranie hier. S panelmi Quantum Dot si môžete vychutnať to najlepšie z oboch svetov.

Napríklad niekoľko monitorov MSI Quantum Dot je vybavených továrenskou kalibráciou Delta-E ≤ 2 a môže sa pochváliť až 99% Adobe RGB, 97% DCI-P3 a 82% REC. 2020. Toto je priemyselný štandard pre presnosť farieb a pokrytie farieb. Pre tvorcov to znamená, že tieto Quantum Dot LED monitory sú schopné zvládnuť prácu citlivú na farbu na profesionálnej úrovni.

Čo sa týka hier, máte postarané aj o ne. Monitory MSI Quantum Dot ponúkajú až 1 ms odozvu, obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a vynikajúcu reprodukciu farieb pre nezabudnuteľný herný zážitok zakaždým, keď sa ponoríte do herného sveta. Koniec koncov, keď skúmate svet okolo vašej postavy, nie je nič tak pohlcujúce, ako keď každý detail vyzerá čo najrealistickejšie.

Užitočné funkcie pre vaše pohodlie

Ako ďalej ovplyvniť svoje pohodlie a skúsenosti? Zakrivené herné monitory ponúkajú dokonalú krivku na sledovanie vášho zorného poľa, čo vám umožní ponoriť sa priamo do akcie. Zakrivenie navyše znižuje potrebu vašich očí cestovať po obrazovke a ich únavu, čo vám pomôže sústrediť sa počas dlhých hodín na počítači. Modely ARTYMIS majú zakrivenie 1000R, ktoré je blízke dokonalej krivke zorného poľa. Nechajte sa pohltiť dokonalou krivkou pre vaše oči.

MSI monitory dokážu viac ako len dokonalú farbu. K dispozícii je tiež veľa vstavaných funkcií pre vaše pohodlie. Napríklad KVM – pripojenie viacerých zariadení cez monitor. Režim konzoly vám umožňuje vychutnať si obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz pri hraní na konzole. Ďalšie funkcie VRR zaisťujú, že herný zážitok je plynulý bez trhania obrazovky synchronizáciou obnovovacej frekvencie monitora a GPU. 

Názvy modelov monitora môžu byť zložité, ale existuje jednoduchý spôsob, ako monitory Quantum Dot z MSI identifikovať! Každý model monitora MSI s písmenami "QD" v názve bude mať displej Quantum Dot.

Zdroj: MSI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk