RECENZIA: Chytrá žiarovka TP-LINK Tapo L510E - Čarujem

RECENZIA: Chytrá žiarovka TP-LINK Tapo L510E - Čarujem

Vo svete, kde umelá inteligencia začína prenikať do pre ňu atypických produktov každodenného a bežného využívania, je žiarovka sama o sebe zdanlivou banalitou, avšak cez to všetko je pre istý druh domácností nesmierne dôležitým pomocníkom. Dajme teraz bokom predstavu, že žiarovku nám duo mien Joseph Swan a Thomas Edison prinieslo primárne ako zdroj svetla a poďme sa pozrieť na jej súčasnú modernú podobu v rukách skúsených spoločností. Firma Tp-link je presne tým žiarivým príkladom určitej snahy o používateľskú jednoduchosť a hoci v ich portfóliu nájdeme rôzne výrobky, v prípade takzvaných chytrých žiaroviek s označením Tapo im definícia o ústretovosti padne asi najlepšie.

 
RECENZIA: Lauben Sous Vide Stick SV01 - Jednoducho dokonale pripravené jedlo

RECENZIA: Lauben Sous Vide Stick SV01 - Jednoducho dokonale pripravené jedlo

Technológie sa na ľudí tlačia z každého možného smeru. Čo v dnešnej dobe nie je „smart”, akoby nebolo dostatočne prémiové. A hoci pri niektorých produktoch, alebo skôr „vychytávkach”, je zámerne pridaná inteligentnosť, pripojiteľnosť či možnosť obsluhy na diaľku skôr na príťaž, sú stále odvetvia, kde by ste možno „smart” zariadenia nečakali. Produkt, respektíve dvojica produktov, ktoré k nám do redakcie zavítali, nie sú v kruhoch znalcov ani náročných používateľov žiadnou novinkou, no osobne neviem o tom, že by boli podobní pomocníci na Slovensku veľmi rozšírení.

 
RECENZIA: HP OMEN Citadel - Kráľovské posedenie

RECENZIA: HP OMEN Citadel - Kráľovské posedenie

Všetko zlé je na niečo dobré. Všetky tie odreté kolená, vyvrtnuté členky a narazené zadky v konečnom dôsledku posilnia vašu predvídavosť. A kým sa takto zbernica skúseností plní ako upchatá vaňa s výlevkou plnou vlasov po milujúcej manželke, vaše vrásky na čele nie sú odrazom mučivých starostí, ale naopak životných skúseností (nehanbite sa za ne a noste ich ako medailu). Preto sám neberiem súčasnú karanténu a stále prebiehajúcu globálnu pandémiu ako nejakú rezolútnu stopku sociálnemu životu. Práve naopak, otvára sa mi oveľa širšia škála možností. Samozrejme je to preto, že sa živím písaním, nech už to vyznieva akokoľvek elitársky. Za celé tie roky a v takej krátkej dobe, som totižto nikdy nemal šancu testovať taký vysoký počet herných stoličiek, ako práve v tomto podivnom období prvej polovice roku 2020. A presne na základe tejto skutočnosti vám dnes môžem s plnou vážnosťou predviesť suverénne najlepšie herné náradie pre celé vašej telo a tak trocha aj ducha, teda HP OMEN Citadel.

 
RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

Do redakcie nám dorazila ďalšia osobná váha od spoločnosti truelife, tentokrát je to lacnejší model FitScale W3. Ide o inteligentnú diagnostickú váhu, ktorá je na základe bioelektrickej impedančnej analýzy schopná merať sedem indexov - hmotnosť, BMI, telesný tuk, telesnú vodu, svalovú hmotu, kostnú hmotu a analýzu kalórií.

 
RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

Keď sa v našej redakcii rozdeľujú produkty na testovanie, v diskusii väčšinou lietajú slová ako grafická karta, najnovší procesor, monitor s rýchlou odozvou či mechanické spínače. Zrazu sa pri poslednej debate objavilo slovné spojenie „zubná kefka”. A hoci nie vždy má recenzent či redaktor posledné slovo v tom, čo bude a nebude testovať, skočil som na možnosť vyskúšať si, ako fungujú moderné sonické kefky. Samozrejme, za týmto rozhodnutím bol jeden tajný, respektíve nie až tak verejný dôvod. V každom prípade som možnosť otestovať produkt s názvom TrueLife SonicBrush UV uvítal a pilne som ho testoval posledné dva aj niečo týždňa.

 
Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

Zaobstaranie si kvalitnej podložky je už dlho problémom, ktorý trápi množstvo hráčov, keďže musia brať do úvahy materiál, veľkosť, dizajn a v neposlednom rade aj cenu a značku. Navyše, kvalitné podložky sú v obchodoch i v e-shopoch takmer nedostupné. S výberom to dnešní hráči teda naozaj nemajú jednoduché. Gigabyte však prišiel s prepracovanými riešeniami, presnejšie, ich herné oddelenie Aorus Gaming vytvorilo podložky AMP 300, 500 a 900 a nasledujúca recenzia bude práve o nich.

 
ESET Internet Security 2019 - Recenzia

ESET Internet Security 2019 - Recenzia

Minulý rok som sa “pozrel na zúbok” balíku softvéru od slovenskej spoločnosti Eset, ktorého účelom a úlohou je udržať dáta a zariadenia používateľov v bezpečí. Recenziu som vtedy začal vetami: “Existujú dve skupiny ľudí. Prvá už zažila, aké to je, keď ich zariadenie napadne vírus alebo malvér a druhá, ktorú to ešte len čaká.” Táto skutočnosť je v dnešnej dobe ešte pravdivejšia a snahy rôznych individuálov či dokonca krajín dostať sa do vášho súkromia sú možno ešte častejšie. Nepomáhajú tomu ani rôzne bezpečnostné diery zabudované a zabudnuté priamo v hardvéri, ako boli napríklad často spomínané chyby Spectre a Meltdown u procesorov značky Intel. Spoločnosti ako Eset však každý deň pilne pracujú na budovaní databáz nebezpečných webových adries, nechcených programov, ktoré vám dokážu ukradnúť dáta či vybieliť bankový účet a iných nástrah, ktoré na menej obozretného používateľa (nielen) internetu čakajú v praxi na každom kroku.

 
UGO Scorpio a Monster - Recenzia

UGO Scorpio a Monster - Recenzia

RC modely sprístupňujú zábavu aj tínedžerom, ktorých je čoraz ťažšie zaujať. Ide buď o profesionálne a realistické RC modely aut, tankov, vrtuľníkov a podobne, alebo ide len o hobby na skrátenie voľnej chvíle, keď sa môžeme vrátiť do detských čias. Od spoločnosti Ugo sme v minulosti recenzovali dvojicu dronov a tentokrát sme si pripravili na test dva rádiom ovládané (RC) modely. Jedným z nich je monster truck Ugo Monster a druhým je maličké vozidlo Ugo Scorpio, ktoré vzdialené pripomína formulu.

 
LAMAX X8.1 SIRIUS - Recenzia

LAMAX X8.1 SIRIUS - Recenzia

V dnešnej dobe nie je ľahké nájsť kvalitnú akčnú kameru, ktorá je zároveň dostupná za dobrú cenu. A ak takú náhodou nájdeme, často si práve so slovom „lacné“ automaticky spojíme pojem „nekvalitné“ a je razom po kúpe. Dokáže Lamax Sirius toto klišé vyvrátiť? Poďme sa na to spolu pozrieť!

 
ESET Internet Security - Recenzia

ESET Internet Security - Recenzia

Existujú dve skupiny ľudí. Prvá už zažila, aké to je, keď ich zariadenie napadne vírus alebo malware, tú druhú to ešte len čaká. Dôsledky škodlivých programov sa môžu drasticky líšiť, od obyčajného spomalenia počítača či smartfónu až po únik osobných informácií, alebo bankový účet zívajúci prázdnotou. Získať ochranu pred týmito nástrahami však nebolo nikdy jednoduchšie a my sme sa pozreli na to, ako je na tom antivírus s balíkom funkcií od najúspešnejšej slovenskej antivírusovej spoločnosti.

 
Lamax Gentilight Touch - Recenzia

Lamax Gentilight Touch - Recenzia

Gentilight Touch je dizajnová LED lampička z ušľachtilých materiálov s dotykovým ovládaním a prevádzkou na sieťový adaptér aj na vstavanú batériu. Ponúka plynulú reguláciu intenzity jasu a tri prepínateľné módy svetla, ktoré neškodia vašim očiam. Lampičku možno vďaka ohybnosti tela kamkoľvek umiestniť či zavesiť.

 
E-BLUE Cobra - Recenzia

E-BLUE Cobra - Recenzia

Do mojej gejmerskej nory opäť pristálo herné kreslo, čo ma nesmierne potešilo, pretože po predošlej skúsenosti som pochopil, aký dôležitý komponent pre hranie to skutočne je. A bol som úprimne zvedavý, ako si vedie konkurencia.

 
Genesis SX77 - Recenzia

Genesis SX77 - Recenzia

Čo by to bolo za hráča, ktorý by sa občas netriasol od vzrušenia pri predstave nadchádzajúceho daždivého víkendu stráveného nad novou hrou? Kto z nás s láskou nespomína na tie čarovné štrnásťhodinové seansy prerušované otravným chodením na záchod a nutným jedením?

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk