RECENZIA: TrueLife Pulse BT - Podľa tohto prístroja stále žijem

RECENZIA: TrueLife Pulse BT - Podľa tohto prístroja stále žijem

Aj cez skutočnosť, že som bol od svojho útleho veku vychovávaný v akejsi kresťanskej hierarchii, sotva by ste dnes u mňa našli čo i len snahu obhajovať vieru v čokoľvek konkrétne. Nie, za tie roky lemované dospievaním a z veľkej časti hlavne životnými skúsenosťami som sa naučil veriť maximálne tak v chaos a náhodu, do ktorých sme čoby na istý čas žijúce bytosti uvrhnutí, nech už sa nám to páči alebo nie. Preto beriem na vedomie, ak sa trocha pozastavíte nad faktom, že sa vám tu v nasledujúcom texte budem snažiť opísať moje názory ohľadom tlakomeru na pažu, čiže výhradne medicínskej pomôcky. Skutočnosť je však taká, že pod tlakom chaosu a náhody som v čase komunikácie s distribútorom firmy TrueLife prežíval istý záchvev strachu o vlastné zdravie. Náhoda jednoducho chcela, aby som sa cítil v ohrození, a preto zároveň kývol na test produktu, ktorý čiastočne dokáže nejedno ohrozenie monitorovať. Dnes už mi je lepšie, samozrejme som navštívil svojho praktického lekára a absolvoval niekoľko komplexných testov, ale bol to súčasne aj daný tlakomer s prívlastkom Pulse BR, ktorý mi v kritickej rovine pomohol si overiť, či ešte žijem, alebo je čas si nachystať papierové topánky.

 
RECENZIA: Philips Air Purifier 4000i - Prach je ekvivalent večného protivníka

RECENZIA: Philips Air Purifier 4000i - Prach je ekvivalent večného protivníka

Moderná doba so sebou prináša obrovské možnosti praktického využívania spotrebnej elektroniky, a aj keď na jednu domácnosť pripadne potenciálne veľký počet zbytočného haraburdia, ktorý v zmysle nejakej využiteľnosti drhne spodné priečky (napríklad elektrický nôž na krájanie chleba), rovnako tak sa nájde zopár viac než len užitočných pomocníkov. Vráťte sa teraz so mnou na pár viet do minulosti. Do doby, keď som bol ešte mladý, slobodný a na svoju budúcnosť som nazeral s priam až cynickým smiechom na perách. V tom čase každá moja tvrdo zarobená výplata neputovala do porcelánového prasiatka, ale naopak som s ňou kŕmil svoje nie vždy rozumné nápady. Meniť každé dva mesiace televízor len tak z rozmaru, zadovážiť si automatický vysávač v hodnote ojazdeného automobilu, alebo nakúpiť vlečku videohier, z ktorých polovica skončila nerozbalených – to bolo v mojom podaní úplne bežným správaním. V tej dobe bol však môj rozum v opozícii, ako sa povie, a presadiť jeho vôľu sa zdalo byť neraz utópiou. Spomínam si však, že som jeden čas uvažoval o zakúpení čističky vzduchu, keďže v dome, kde som vtedy býval, sa v rohoch stien často tvorila pleseň. Pripíšme to na margo autora tej stavby, pre ktorého to bol prvý a posledný plne zrealizovaný projekt, čo však nič nemenilo na skutočnosti, že som nakoniec siahol po klimatizácii – opozícia tentokrát našla spoločnú reč s koalíciou. Dnes, kedy mám na konte o pár rokov viac, na prstenníku sa leskne drahý kov a moja milovaná dcérka chodí už do škôlky, sa nákup spomínanej čističky stretáva s väčším pochopením. Mám však tú výhodu, že si pred samotnou a často nie práve mizivou investíciou môžem ako recenzent isté veci patrične overiť, a preto som sa podujal na niekoľkomesačný test výrobku od známej holandskej spoločnosti Philips, a to konkrétne čističky s kódovým označením Air Purifier 4000i.

 
RECENZIA: OMEN Blast Headset - Pohodlie je základ

RECENZIA: OMEN Blast Headset - Pohodlie je základ

Spoločnosť HP pojala dizajnovú obmenu svojej poslednej porcie herného príslušenstva OMEN skutočne vo veľkom a okrem kompletného prekopania hlavného loga zasiahla dosť významne aj do proporcií a výzoru samotných produktov. V tejto súvislosti si v nasledujúcom článku zoberieme na paškál káblový headset s prívlastkom Blast, ktorý sa okrem predpokladaných schopností, ako sú virtuálny 7.1 zvuk a kompatibilita s ceneným OMEN softvérom, môže pochváliť aj pevnou, ale napriek tomu na pohodlie mysliacou konštrukciou.

 
RECENZIA: Genesis Holm 510 RGB - Žiadna chudoba, ba naopak

RECENZIA: Genesis Holm 510 RGB - Žiadna chudoba, ba naopak

V tomto čísle nášho a vášho obľúbeného magazínu vám prinášame sondu do aktuálnej ponuky herného nábytku od spoločnosti Genesis. Po ich obmene pohodlných kresiel série Nitro prichádza na rad aj produkt priamo súvisiaci s identickou túžbou po praktickosti spojenej s vizuálne očarujúcim dizajnom. Rad Holm, na rozdiel od stoličiek, nezažíva síce až také časté formy redizajnu, ale ak už príde zo strany výrobcu k nejakej zmene, tá je automaticky viac než len kozmetická. Je to len niekoľko rokov, čo som sám mohol testovať produkt Holm 300 RGB a už toho času, aj po boku kolegov, s ktorými sme mu dávali takpovediac poriadne zabrať, som bol z výsledku viac ako nadšený. Spomínam si, že v pomere cena a výkon by ste v tej dobe na scéne nenašli pre trojstovku žiadnu adekvátnu konkurenciu. Aj z tohto dôvodu som ponuku na test priameho nasledovníka, ktorý sa rozmermi tentokrát snaží ukrojiť zase o kus viac z vášho osobného priestoru, prijal s veľkým očakávaním. A už hneď v úvode tejto spleti písmeniek vám môžem prezradiť, že na nejaké sklamanie nakoniec neprišlo.

 
RECENZIA: SteelSeries QcK Prism Cloth RGB 5XL - Kto potrebuje paplón?

RECENZIA: SteelSeries QcK Prism Cloth RGB 5XL - Kto potrebuje paplón?

Recenzovať herné podložky je vždy priam nadľudský výkon, ktorý si vyžaduje často týždňové stáže v textilných továrňach na okraji mesta Tan-tung v Severnej Kórei, kde vám umelá brada a veľké slnečné okuliare zabezpečia tenkú čiaru medzi verejnou popravou a klasicky nenáročným bičovaním. Povolanie herného publicistu preto berte ako sito, čo oddelí schopné zrno od slabých pliev. Ostatne, ja sám som bol nedávno vybraný do prvej línie testerov nových podložiek spoločnosti SteelSeries, ktoré by sa bezproblémovo uplatnili aj ako tradičná forma posteľnej kultúry.

 
RECENZIA: TicWatch C2+ - Bond, James Bond

RECENZIA: TicWatch C2+ - Bond, James Bond

Spoločnosť Mobvoi sa so svojimi výrobkami začína pomaly, ale isto, naplno pretláčať aj na lokálny trh a povedomie o stále sotva širokej ponuke takzvaných chytrých hodiniek v pravidelnom tempe obohacuje o zaujímavé kúsky. Radu TicWatch sme sa v našom časopise venovali už viackrát a keďže toho času išlo vždy o akési prémiové modely, respektíve vlajkové lode daného segmentu, nebude vôbec na škodu skúsiť spraviť ten symbolický krok smerom nižšie. Aj keď konkrétne a v prípade smart hodiniek TicWatch C2+ neponúka výrobca zrovna ľudovú cenovku na štýl lacných čínskych zariadení za pár eur, cez to všetko ide vo všeobecnom meradle o dostupný hardvér vytvorený za pomoci prémiových kritérií. Ešte než vôbec začnem s výpisom funkcií a mojich celkových dojmov v jednotlivých kategóriách testu, je nutné podotknúť, že za skratkou C2+ sa skrýva hardvér schopný takmer plnohodnotne simulovať základné, ale aj pokročilé funkcie moderného telefónu, respektíve ide o hodinky schopné eliminovať váš často až prehnaný kontakt s mobilom ako takým.

 
RECENZIA: 3DSimo - Umenie pre všetkých

RECENZIA: 3DSimo - Umenie pre všetkých

Opäť sa vám tu budem trocha spovedať. Znova sa tu obnažím, aj keď pre každého, kto pravidelne číta moje články, sa možno vo finále nebude jednať o nejaké bombastické odhalenie, každopádne nepíšem o tom zase nejako často. Sám sa sotva môžem definovať ako zručný človek, čo si pomocou nite na čistenie zubov dokáže uštrikovať vianočný bio sveter aj s návodom na pranie a sušenie. Keď mi dáte nakresliť koňa stojaceho pri stodole, vznikne z toho rekonštrukcia ukrižovania Ježiša Krista v kombinácii s vyšetrením konskej prostaty. Jednoducho nespadám do tej požehnanej vetvy rodinných talentov v zmysle umenia vyjadreného perom, štetcom, hlinou alebo čímkoľvek, čím sa to umelci minulosti a dneška oháňajú. Isto, som si schopný vymeniť prasknutú pneumatiku na aute, ak si to okolnosti vyžadujú, ale sotva by som vám z nej vedel vyrezať pomôcku pre bezdetné mamičky – napríklad zarážku za dvere, alebo do nej ihlou všiť konšpiračnú teóriu o miznúcich mužských ponožkách. Naopak taký môj brat, ten sa živí ako grafik a momentálne napríklad tvorí tie neskutočne iritujúce reklamy o tancujúci škrečkoch vo fusakliach, ktorých by ste po piatom opakovaní na žiadosť mojej malej dcérky najradšej pretiahli murárskou lopatou. On je tá typická vetva umeleckého talentu, čo sa nezastavila pred hradbou rozsypaných písmeniek a išla ešte ďalej. Ja, naopak, milujem a viem tvoriť niečo súvislé a vecné pomocou klávesnice alebo hlinenej tabuľky – záleží od aktuálneho kalendára, čo by sa dalo označiť za umenie, ak by som možno tak často nepísal o moderných vysávačoch alebo robotických umývačoch okien. Každopádne, aj keď testujem elektrické kolobežky a následne sa vám snažím ich kvalitu a prípadnú nekvalitu reprodukovať čo najzaujímavejšou skladbou textu, ide mi predovšetkým o istú formu uhranutia vás, čitateľov. Tým sa konečne dostávame k toľko potrebnej pointe v úvodnom odseku na test úspešného českého výrobku z hlavy Davida Paškeviča, ktorý sa dozaista rovnako profiluje ako umelec. Nespadá však do tej predpojatej škatuľky mužov v bielych plášťoch s baretom na hlave a so zasychajúcou paletou farieb v ruke, on je, rovnako ako ja, skôr umelcom pracujúcim s chuťou pomáhať. Predstavte si ho ako vynálezcu zatvoreného v zaprášenej garáži, ktorý túži po tom pomôcť ľuďom zjednodušiť ich bežný život a v rovnakej miere im zároveň dať šancu objaviť v sebe toho neprebudeného majstra.

 
RECENZIA: LAMAX BFit PRO2 - Cena rozhoduje

RECENZIA: LAMAX BFit PRO2 - Cena rozhoduje

V segmente fitnes náramkov sa rok čo rok zbiera oveľa hrubšia vrstva produktov, z ktorých si užívatelia často nevedia vybrať presne ten svoj ideálny . Môže zato z časti aj skutočnosť, a to sa týka priamo neskúsených konzumentov, že daný jedinec ešte nevie, čo je pre neho ideálne na monitoring a čo už z ponuky možností ide vlastne mimo neho. Výrobcovia sa pochopiteľne snažia do svojich produktov natlačiť čo najviac funkcií a to tak, aby výsledok nepresiahol istú hranicu danej cenovej triedy. Drvivá väčšina aplikácií, respektíve možností náramkov, však nakoniec trpí značnou nepresnosťou alebo v extrémnych prípadoch totálnym zlyhaním. Ako je na tom druhá evolúcia radu BFit PRO, ktorého update aktuálne prichádza na scénu?

 
RECENZIA: Chytrá žiarovka TP-LINK Tapo L510E - Čarujem

RECENZIA: Chytrá žiarovka TP-LINK Tapo L510E - Čarujem

Vo svete, kde umelá inteligencia začína prenikať do pre ňu atypických produktov každodenného a bežného využívania, je žiarovka sama o sebe zdanlivou banalitou, avšak cez to všetko je pre istý druh domácností nesmierne dôležitým pomocníkom. Dajme teraz bokom predstavu, že žiarovku nám duo mien Joseph Swan a Thomas Edison prinieslo primárne ako zdroj svetla a poďme sa pozrieť na jej súčasnú modernú podobu v rukách skúsených spoločností. Firma Tp-link je presne tým žiarivým príkladom určitej snahy o používateľskú jednoduchosť a hoci v ich portfóliu nájdeme rôzne výrobky, v prípade takzvaných chytrých žiaroviek s označením Tapo im definícia o ústretovosti padne asi najlepšie.

 
RECENZIA: Lauben Sous Vide Stick SV01 - Jednoducho dokonale pripravené jedlo

RECENZIA: Lauben Sous Vide Stick SV01 - Jednoducho dokonale pripravené jedlo

Technológie sa na ľudí tlačia z každého možného smeru. Čo v dnešnej dobe nie je „smart”, akoby nebolo dostatočne prémiové. A hoci pri niektorých produktoch, alebo skôr „vychytávkach”, je zámerne pridaná inteligentnosť, pripojiteľnosť či možnosť obsluhy na diaľku skôr na príťaž, sú stále odvetvia, kde by ste možno „smart” zariadenia nečakali. Produkt, respektíve dvojica produktov, ktoré k nám do redakcie zavítali, nie sú v kruhoch znalcov ani náročných používateľov žiadnou novinkou, no osobne neviem o tom, že by boli podobní pomocníci na Slovensku veľmi rozšírení.

 
RECENZIA: HP OMEN Citadel - Kráľovské posedenie

RECENZIA: HP OMEN Citadel - Kráľovské posedenie

Všetko zlé je na niečo dobré. Všetky tie odreté kolená, vyvrtnuté členky a narazené zadky v konečnom dôsledku posilnia vašu predvídavosť. A kým sa takto zbernica skúseností plní ako upchatá vaňa s výlevkou plnou vlasov po milujúcej manželke, vaše vrásky na čele nie sú odrazom mučivých starostí, ale naopak životných skúseností (nehanbite sa za ne a noste ich ako medailu). Preto sám neberiem súčasnú karanténu a stále prebiehajúcu globálnu pandémiu ako nejakú rezolútnu stopku sociálnemu životu. Práve naopak, otvára sa mi oveľa širšia škála možností. Samozrejme je to preto, že sa živím písaním, nech už to vyznieva akokoľvek elitársky. Za celé tie roky a v takej krátkej dobe, som totižto nikdy nemal šancu testovať taký vysoký počet herných stoličiek, ako práve v tomto podivnom období prvej polovice roku 2020. A presne na základe tejto skutočnosti vám dnes môžem s plnou vážnosťou predviesť suverénne najlepšie herné náradie pre celé vašej telo a tak trocha aj ducha, teda HP OMEN Citadel.

 
RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

RECENZIA: TrueLife FitScale W3 - Dostupná inteligentná váha

Do redakcie nám dorazila ďalšia osobná váha od spoločnosti truelife, tentokrát je to lacnejší model FitScale W3. Ide o inteligentnú diagnostickú váhu, ktorá je na základe bioelektrickej impedančnej analýzy schopná merať sedem indexov - hmotnosť, BMI, telesný tuk, telesnú vodu, svalovú hmotu, kostnú hmotu a analýzu kalórií.

 
RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

RECENZIA: TrueLife SonicBrush UV, keď nestačia iba čisté zuby, ale aj čisté kefky

Keď sa v našej redakcii rozdeľujú produkty na testovanie, v diskusii väčšinou lietajú slová ako grafická karta, najnovší procesor, monitor s rýchlou odozvou či mechanické spínače. Zrazu sa pri poslednej debate objavilo slovné spojenie „zubná kefka”. A hoci nie vždy má recenzent či redaktor posledné slovo v tom, čo bude a nebude testovať, skočil som na možnosť vyskúšať si, ako fungujú moderné sonické kefky. Samozrejme, za týmto rozhodnutím bol jeden tajný, respektíve nie až tak verejný dôvod. V každom prípade som možnosť otestovať produkt s názvom TrueLife SonicBrush UV uvítal a pilne som ho testoval posledné dva aj niečo týždňa.

 
Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

Zaobstaranie si kvalitnej podložky je už dlho problémom, ktorý trápi množstvo hráčov, keďže musia brať do úvahy materiál, veľkosť, dizajn a v neposlednom rade aj cenu a značku. Navyše, kvalitné podložky sú v obchodoch i v e-shopoch takmer nedostupné. S výberom to dnešní hráči teda naozaj nemajú jednoduché. Gigabyte však prišiel s prepracovanými riešeniami, presnejšie, ich herné oddelenie Aorus Gaming vytvorilo podložky AMP 300, 500 a 900 a nasledujúca recenzia bude práve o nich.

 
ESET Internet Security 2019 - Recenzia

ESET Internet Security 2019 - Recenzia

Minulý rok som sa “pozrel na zúbok” balíku softvéru od slovenskej spoločnosti Eset, ktorého účelom a úlohou je udržať dáta a zariadenia používateľov v bezpečí. Recenziu som vtedy začal vetami: “Existujú dve skupiny ľudí. Prvá už zažila, aké to je, keď ich zariadenie napadne vírus alebo malvér a druhá, ktorú to ešte len čaká.” Táto skutočnosť je v dnešnej dobe ešte pravdivejšia a snahy rôznych individuálov či dokonca krajín dostať sa do vášho súkromia sú možno ešte častejšie. Nepomáhajú tomu ani rôzne bezpečnostné diery zabudované a zabudnuté priamo v hardvéri, ako boli napríklad často spomínané chyby Spectre a Meltdown u procesorov značky Intel. Spoločnosti ako Eset však každý deň pilne pracujú na budovaní databáz nebezpečných webových adries, nechcených programov, ktoré vám dokážu ukradnúť dáta či vybieliť bankový účet a iných nástrah, ktoré na menej obozretného používateľa (nielen) internetu čakajú v praxi na každom kroku.

 
UGO Scorpio a Monster - Recenzia

UGO Scorpio a Monster - Recenzia

RC modely sprístupňujú zábavu aj tínedžerom, ktorých je čoraz ťažšie zaujať. Ide buď o profesionálne a realistické RC modely aut, tankov, vrtuľníkov a podobne, alebo ide len o hobby na skrátenie voľnej chvíle, keď sa môžeme vrátiť do detských čias. Od spoločnosti Ugo sme v minulosti recenzovali dvojicu dronov a tentokrát sme si pripravili na test dva rádiom ovládané (RC) modely. Jedným z nich je monster truck Ugo Monster a druhým je maličké vozidlo Ugo Scorpio, ktoré vzdialené pripomína formulu.

 
LAMAX X8.1 SIRIUS - Recenzia

LAMAX X8.1 SIRIUS - Recenzia

V dnešnej dobe nie je ľahké nájsť kvalitnú akčnú kameru, ktorá je zároveň dostupná za dobrú cenu. A ak takú náhodou nájdeme, často si práve so slovom „lacné“ automaticky spojíme pojem „nekvalitné“ a je razom po kúpe. Dokáže Lamax Sirius toto klišé vyvrátiť? Poďme sa na to spolu pozrieť!

 
ESET Internet Security - Recenzia

ESET Internet Security - Recenzia

Existujú dve skupiny ľudí. Prvá už zažila, aké to je, keď ich zariadenie napadne vírus alebo malware, tú druhú to ešte len čaká. Dôsledky škodlivých programov sa môžu drasticky líšiť, od obyčajného spomalenia počítača či smartfónu až po únik osobných informácií, alebo bankový účet zívajúci prázdnotou. Získať ochranu pred týmito nástrahami však nebolo nikdy jednoduchšie a my sme sa pozreli na to, ako je na tom antivírus s balíkom funkcií od najúspešnejšej slovenskej antivírusovej spoločnosti.

 
Lamax Gentilight Touch - Recenzia

Lamax Gentilight Touch - Recenzia

Gentilight Touch je dizajnová LED lampička z ušľachtilých materiálov s dotykovým ovládaním a prevádzkou na sieťový adaptér aj na vstavanú batériu. Ponúka plynulú reguláciu intenzity jasu a tri prepínateľné módy svetla, ktoré neškodia vašim očiam. Lampičku možno vďaka ohybnosti tela kamkoľvek umiestniť či zavesiť.

 

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk