Genesis SX77 - Recenzia

Genesis SX77 - Recenzia

 

Čo by to bolo za hráča, ktorý by sa občas netriasol od vzrušenia pri predstave nadchádzajúceho daždivého víkendu stráveného nad novou hrou? Kto z nás s láskou nespomína na tie čarovné štrnásťhodinové seansy prerušované otravným chodením na záchod a nutným jedením?

Niektorí tvrdia, že si krivíme chrbtice a ničíme oči. Nuž, tie pokazené oči ľahko vyvrátia štúdie z internetu, ibaže s tým hrbením to až také jednoduché nebude. Alebo áno? Dobrou správou je, že homo-gejmerus je čoraz žiadanejším druhom a ak nemáte úplne prázdne prasiatko, môžete si zahrať o niečo luxusnejšie a hlavne vzpriamene. Veru tak, hráči si dnes smú dopriať všakovaké prémiové doplnky a medzi nimi nemôžu chýbať ani herné kreslá. Spomedzi množstva výrobcov si tu dnes posvietime na Genesis a ich model SX77.

DIZAJN A KONŠTRUKCIA

Ako prvá vám padne do oka oporná časť, ktorá akoby vypadla z pretekárskeho auta, čo ma ako fanúšika racing simulátorov ihneď nadchlo. Kostra kresla je vyrobená z kvalitnej ocele. Zaručí to vysokú odolnosť a dlhú životnosť. Tlmič triedy 4 unesie až 150-kilového gejmera a zaručí štedrý rozsah výšky sedenia. Osobne ma milo prekvapilo, že kreslo ide tak nízko. V pohode si zahráte racing simulátor s volantom v prirodzenom posede. Opierky sa taktiež dočkali slušného prevedenia – sú výškovo a smerovo nastaviteľné. SX77 je veľmi pevné kreslo, poskytuje solídnu oporu, no ak si potrebujete trochu oddýchnuť, operadlo sa dá sklopiť do pozoruhodného uhla a lá zubárske kreslo. Komu by to bolo málo, páčkou si ho môže prepnúť do hojdacieho módu. Kreslo je vyplnené 2,5cm hrubou penou v opierkovej časti a 4cm hrubou penou v sedacej časti. Pre maximálny komfort je súčasťou aj vankúšik na podporu krčnej chrbtice a výškovo nastaviteľný vankúšik podporujúci oblasť drieku. Materiály použité na povrchu takisto nezaostávajú – predná časť je z kvalitného nylónu s efektom karbónu a zadná z kvalitnej eko kože –, to všetko pekne prešité a opracované.

SEDÍME

Pocit zo sedenia by som opísal asi takto: to, že je kreslo výborné, som pochopil, až keď som po týždni presadol do svojho „obyčajného“. Chýbal mi tvrdý, pevný posed, z ktorého ma nič nebolelo a vďaka ktorému som dokázal stráviť za monitorom hodiny bez potreby sa občas natiahnuť. No a ako sa mi hralo? So správne nastavenou výškou kresla, opierok a oporných vankúšikov citeľne lepšie. Asi jediným reálnym nedostatkom je absencia brzdy, čiže ak by ste chceli používať napr. pedále, je nutné siahnuť po provizórnych riešeniach (v mojom prípade spoľahlivo fungovala protišmyková papuča pod kolieskami)

Naše hodnotenie

Kreslo SX77 ma milo prekvapilo. Neveril som, že by mohlo byť oveľa lepšie ako bežné kolieskové kreslo z obchodu s nábytkom. Ak strávite vyššiu cenu, máte chuť dopriať si pohodlie a nevadí vám absencia brzdy, toto kreslo rozhodne stojí za hriech.

Klady

 • zaujímavý dizajn
 • fakt dobré sedenie
 • materiály
 • unesie až 150 kg
 • extra vankúšiky

Zápory

 • kolieska nemajú brzdu
 • uvítal by som vibračnú funkciu

Informácie o produkte

Genesis SX77 2016

 • Kategória: Ostatné
 • Farba: čierno-červená, čierno-modrá
 • Orientačná cena: 220 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Majka Danihelová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk