E-BLUE Cobra - Recenzia

E-BLUE Cobra - Recenzia

 

Do mojej gejmerskej nory opäť pristálo herné kreslo, čo ma nesmierne potešilo, pretože po predošlej skúsenosti som pochopil, aký dôležitý komponent pre hranie to skutočne je. A bol som úprimne zvedavý, ako si vedie konkurencia.

DIZAJN A KONŠTRUKCIA

Krabica bola neobvykle ťažká, čo avizuje výraznejšie použitie kovu. A presne to sa potvrdilo po vybalení. Ako prvý ma zaujal päťramenný oporný kríž, alebo, inak povedané, podvozok. Je komplet z kovu, na prvý pohľad robustný a poriadne ťažký. Výrobca uvádza statické zaťaženie 1500kg, čo pri laickom letmom pohľade pokojne dosvedčím. Kreslo som podľa návodu poskladal za pár minút, všetko pekne zapadlo na svoje miesto.

KRÁĽ SEDÍ NA TRÓNE

Poskladané kreslo vyzerá fajnovo a operadlo, ktoré pripomína nasrdenú kobru, dáva tušiť, že unesie aj statnejšieho gejmera. Výrobca nešetril a k stoličke dodáva vysoko kvalitný plynový tlmič triedy class 4, ktorý spoľahlivo udrží aj statnejších jedincov (do 120 kg). Sedadlo vyzerá výborne, testoval som modré prevedenie. Povrch je z PU kože, je pekne obšitý a logo je vlastne 3D výšivka. Navyše ide o odvetraný povrch a aj keď vonku nezúri letný hic, v prekúrenom byte som sa nepotil ani trochu. Prvý dojem po posadení bol skutočne výborný, posed je pevný až tvrdý, rozhodne nečakajte „vegeťácky“, mäkký zážitok. Pre zdravé a dlhodobé sedenie je však práve toto ideálne riešenie. Otázna je šírka sedacej časti, ktorá mne sadla tak akurát, no objemný chlap by to už mohol mať celkom natesno. Cobra disponuje veľmi vhodne tvarovanou opierkou hlavy a celkovo poskytuje pevnú oporu pre kritické časti tela, ako je bedrová časť, oblasť ramien, chrbtice a nezabudlo sa ani na nastaviteľné opierky. Tie sa dajú otáčať v rozmedzí 360 stupňov a výškovo 75mm. Samozrejmou vlastnosťou je sklon sedacej časti až o 118 stupňov či tuhosť protiváhy a aretácia. Trochu zamrzí minimálna výška, ktorú tlmič umožňuje, no na racing posed oproti volantu mi to prišlo trochu vysoko. Bol som zvedavý, či tento model bude mať kolieska s brzdou a musím uznať, že akýsi samobrdziaci systém, ktorý sa aktivuje po zaťažení stoličky, nie je úplne na zahodenie (výrobca to nikde nespomína, tak je to možno len nechcená pridaná hodnota). No moje pedále kladú taký odpor, že som sa aj tak odtláčal od stola, čiže bola potrebná improvizácia s papučou.

GALÉRIA

Naše hodnotenie

Cobra je výborné herné kreslo, na ktorom si na posed treba chvíľu zvykať, obzvlášť ak máte tendenciu sa hrbiť a máte radi mäkký posed. Výborné spracovanie vidieť na každom detaile a ak ste ochotní trochu zainvestovať, s týmto kreslom by ste mali počítať. A napokon, na pozeranie YouTube je tiež fajn.

Klady

 • dielenské spracovanie
 • použité materiály
 • ergonomický posed
 • brzdenie koliesok pod záťažou

Zápory

 • minimálna výška nevhodná pre racing posed
 • brzdenie koliesok nie je dostatočné pre racing
 • skôr pre štíhlejšie postavy

Informácie o produkte

E-BLUE Cobra 2017

 • Kategória: Ostatné
 • Hmotnosť: 2200 g
 • Farba: modrá, červená
 • Orientačná cena: 200 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: E-Blue

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk