Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900 - Recenzia

 

Zaobstaranie si kvalitnej podložky je už dlho problémom, ktorý trápi množstvo hráčov, keďže musia brať do úvahy materiál, veľkosť, dizajn a v neposlednom rade aj cenu a značku. Navyše, kvalitné podložky sú v obchodoch i v e-shopoch takmer nedostupné. S výberom to dnešní hráči teda naozaj nemajú jednoduché. Gigabyte však prišiel s prepracovanými riešeniami, presnejšie, ich herné oddelenie Aorus Gaming vytvorilo podložky AMP 300, 500 a 900 a nasledujúca recenzia bude práve o nich.

BALENIE

Dizajn obalov podložiek AMP 300 a AMP 500 je rovnaký, avšak v prípade modelu AMP 500 je obal o niečo väčší. Na prednej strane je vyobrazené veľké logo Aorus, pod ktorým sa nachádza priehľadný plast umožňujúci nám pohľad na časť podložky. Vpravo vidíme názov produktu a veľmi stručný popis, zvyšné strany obalu tiež obsahujú popis produktu. Celkovo sa mi toto balenie svojím dizajnom páči. Vnútri oboch krabíc nájdeme iba podložky, čo nie je vôbec prekvapujúce, pretože k podložke pod myš žiadne špeciálne komponenty potrebné nie sú. U AMP 900 je balenie najväčšie. Hlavným rozdielom je však to, čo sa nachádza vnútri týchto krabíc.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Dizajn podložiek AMP 300 a AMP 500 je identický, líšia sa iba veľkosťou. Kým najmenšia AMP 300 disponuje rozmermi 324 x 273 x 1,8 mm, podložka AMP 500 je o niečo väčšia. Jej rozmery sú 430 x 370 x 1,8 mm. Najväčšou z trojice je podložka AMP 900, ktorá sa pýši rozmermi 900 x 360 x 3 mm.

Ako som už vyššie spomínal, modely AMP 300 a 500 vyzerajú rovnako. Výrobcovia na ich spodnej časti použili hybridný silikón. Tento špecifický druh silikónu je upravený tak, aby sa podložka na stole ani nepohla. A to Gigabyte vážne vychytal! Môj stôl je naozaj veľmi hladký, no ani jedna z podložiek sa na ňom nepohla. Vrchná časť každej podložky je čiernej farby a na kraji ju zdobí logo Aorusu. Na dotyk je príjemná a povrch je vraj špeciálne upravený tak, aby senzory myší dokázali dokonale snímať každý pohyb. Vzhľadom na to, že podložka nie je z bočných strán prešitá, obával som sa, že sa po čase začne odliepať. Proti tomu však Gigabyte argumentuje tým, že pri výrobe všetky boky mierne roztavila, takže sú k sebe dokonale prilepené a k nijakému rozpadu určite nedôjde. Aj tak si však nemyslím, že budú mať nižšiu životnosť ako modely so zošitými bokmi.

Podložka Gigabyte Aorus AMP 900 sa od vyššie uvedených modelov líši hneď niekoľkými znakmi. V porovnaní s AMP 500 a AMP 300, ktoré sú určené len pod myš, táto je určená pod myš aj pod klávesnicu, čo znamená, že je širšia – jej rozmery sú 900 x 360 x 3 mm. Ďalším rozdielom je aj materiál použitý pri jej výrobe, konkrétne ide o prírodnú gumu v spodnej časti s vysokou hustotou a mikro-tkaninou, ktorá má pomôcť myši snímať čo najpresnejšie. Spoločným znakom týchto produktov je odolnosť v prípade rozliatiu kvapalín. K ničím nerušenému hernému zážitku prispieva podložka svojou trojmilimetrovou hrúbkou aj protišmykovým základom.

Dizajn podložky AMP 900 je jednoduchý. Gigabyte si pre tento model zvolil klasický čierny dizajn s oranžovým pásikom na spodnej časti podložky. Uprostred tohto priestoru je tiež umiestnené logo spoločnosti Aorus a jej legendárne motto: „Team up. Fight on.“.

Galéria

Naše hodnotenie

Všetky tri recenzované podložky spája jedna rovnaká vlastnosť – všetky sú extrémne pohodlné a pohyby myšou sú po týchto plochách dokonale hladké a presné. Gigabyte jednoducho znovu odviedol skvelú prácu a z jeho dielne vyšli ďalšie tri (takmer) dokonalé produkty. Disponujú elegantným dizajnom a tými najlepšími materiálmi, čo je skutočne vidieť. Gigabyte, presnejšie jeho herné odvetvie Aorus už od dôb svojho vzniku patrí medzi najlepších výrobcov počítačových komponentov a doplnkov. To znamená, že presne vedia, ako na úspešný produkt. Model AMP 300 k nám prichádza s cenovkou začínajúcou na 13 eurách, pre AMP 500 je začínajúca cena 20 eur a za AMP 900, ktorá sa momentálne na Slovensku nedá zohnať, si v internetovom e-shope Amazon pýtajú viac než 26 eur.

Klady

  • materiál
  • dizajn
  • pohodlnosť

Zápory

  • výdrž bokov podložky

Informácie o produkte

Gigabyte Aorus AMP 300, AMP 500, AMP 900

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: AMP 300: 13 €, AMP 500: 20 €, AMP 900: 26 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Gigabyte

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk