Fanúšik sa usiluje urobiť remake Metal Gear Solid v Unreal Engine 4

Fanúšik sa usiluje urobiť remake Metal Gear Solid v Unreal Engine 4

 

Koncom minulého roku sme sa dočkali ukončenia Kodžimovej série Metal Gear Solid. Ak sa ale máte chuť pozrieť sa nie na koniec, ale na jeden zo začiatkov týchto kultových videohier, možno sa čoskoro naskytne nová možnosť vychutnať si Metal Gear Solid.

Projekt s názvom Shadow Moses na internete získal veľkú pozornosť. Už samotný názov sa týka jedného z najvýznamnejších miest série, respektíve ide o oblasť, kde sa odohráva Metal Gear Solid 1, hra ešte z čias PS1. Hernandez, autor projektu, chcel pôvodne vytvoriť iba prostredie tejto lokality a vojenskej základne. S pomocou Unreal Engine 4 chcel súčasnej generácii ukázať toto špeciálne miesto a nemalo ísť o nič viac.

Keď sa ale všade na internete a v rôznych magazínoch začalo o tomto projekte hovoriť, získal si mnoho fanúšikov a autor už nemohol ostať iba pri ukazovaní vynoveného prostredia. Od rôznych nadšencov dostal ponuky na spoluprácu a pomoc a tak projekt začal rásť. Nakoniec sa rozhodol, že v Unreal Engine 4 prerobí celú hru Metal Gear Solid.

Na videu nižšie môžeme vidieť, ako zatiaľ vyzerá. Všetci fanúšikovia Solid Snakea sa môžu tešiť na poriadnu dávku nostalgie. Budúcnosť projektu ale napriek dobrej prezentácii a podpore ľudí nemá jasnú budúcnosť. Každú chvíľu sa totiž môže stať, že sa spoločnosť Konami rozhodne všetko to zatrhnúť. Ak vás ale Shadow Moses zaujíma, podrobné informácie môžete nájsť na jeho FB fanpage.

Zdroj: pcgamer.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk