Assassin's Creed: Origins obsahuje aj najnovšie historické objavy

Assassin's Creed: Origins obsahuje aj najnovšie historické objavy

 

Tím, ktorý má na svedomí tento titul, si dal naozaj záležať so štúdiom histórie, nakoľko obsahuje aj objav, ktorý historici zverejnili len minulý týždeň.

Pokiaľ prehľadávate "The Great Pyramid" (teda Veľkú pyramídu) v hre, nájdete tam dve predsiene s obrovským bohatstvom. Čo ste však možno netušili, je, že tieto miestnosti boli objavené naozaj len nedávno a boli okolo nich mnohé diskusie.

Kto by mal záujem si môže prečítať aj originálny článok, ktorý je ale platený a angličtina je, samozrejme, nutnosťou. Každopádne, dozviete sa tam kľúčovú informáciu: pomocou rádiografie mionového žiarenia bola zobrazená Veľký Pyramída v Gize, kde nad "Grand Gallery" (Veľkou galériou) našli veľký prázdny priestor. 

Toto je prvá hlavná vnútorná štruktúra nájdená vo Veľkej pyramíde od 19. storočia,

píše sa v dokumente.

 

Zaujímavé tiež je, že Ubisoft hru konzultoval s architektom Jean-Pierre Houdinim, ktorý už dlho predtým veril, že tieto priestory v pyramíde existujú, aj keď ešte neboli potvrdené. Znamená to, že keď hru tvorili, výskyt predsiení bol len teoreticky možný, no po vydaní titulu sa ukázalo, že sú skutočné. Nie je však potvrdené, či slúžili na ukladanie pokladu. 

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk