2K Games plánuje expandovať vo veľkom

2K Games plánuje expandovať vo veľkom

 

Vydavateľský dom 2K Games, ktorý stojí za hrami ako Bioshock, Civilizácia či Mafia III plánuje veľké rozširovanie.

Nie je to prvý krok, už minulý rok sme videli kroky expanzie. V prvom rade spoločnosť kúpila sériu Kerbal Space Program a následne spustili subdivíziu Private Division. Tá slúži indie vývojárom a poskytuje im podporu veľkého vydavateľa.

Šéf 2K Games David Ismailer prezradil, že ich materská spoločnosť Take-Two vložila do svojich štúdií dôveru a plánuje ich expandovať.

„Myslím si že hry sú zábavným parkom. Čím viac atrakcií budeme mať, tým viac ľudí príde a tým dlhšie u nás zostanú.“

Dodal, že jeho cieľom je dodať štúdiám pod jeho vedením zdroje a možnosti a nechať ich tvoriť. Taktiež prezradil, že štúdiá možno využijú niektoré svoje historické IP, ktoré už dlhšie neboli použité. Takže možno sa dočkáme nového Max Payna, samozrejme očakávame novú Mafiu a Borderlands. A podľa zákulisných špekulácií štúdiu v Kalifornii tvrdo pracuje na novom diele série Bioshock.

Spoločnosť tento rok vydá iba Red Dead Redemption 2, WWE a NBA. Preto je zrejmé, že spoločnosť nutne potrebuje viac hier, aby sa vyrovnali gigantom priemyslu. Podľa Ismailera je toto presne smer, ktorým idú, no na druhej strane to chcú robiť jemne. Nechcú napríklad štúdiu Firaxis (Xcom) nanútiť pripravovať hru o ktorú nemajú záujem.

Zdroj: variety.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk