Dovolenka na ostrove Maupiti

Dovolenka na ostrove Maupiti

 

Klasická detektívna adventúra Maupiti Island z roku 1990 sa dočká remaku

Je Vám v tomto zimnom období príliš chladno? Nezúfajte, už čoskoro (znova) navštívime tropický ostrov vo Francúzskej Polynézii, nazývaný „menšia sestra Bora Bora“ - Maupiti!

Adventúra z roku 1990 od francúzskeho štúdia Lankhor, Maupiti Island je pokračovaním ich predchádzajúcej hry Mortevielle Manor
Hra dostala niekoľko medzinárodných ocenení a úspešne sa predávala po celej Európe.

Dnes treba hľadať kvalitne napísanú hru a ak ju nájdete, podobné tituly spočítate na prste jednej ruky. Treba naozaj hľadať takú hru, ktorá dokáže, podobne ako Maupiti Island navodiť u hráča takú intenzívnu mieru imerzie, aj vďaka nelineárnemu gameplayu s prvkami survivalu a skvelému príbehu. 

Vývojári Jean- Bernard Gevaert a Sebastién Dassé, majitelia webovej firmy, sa rozhodli Maupiti island reštartnúť, nakoľko súčasné hry – strieľanie mrtvákov a nemrtvákov, pretekanie v nablýskaných angličákoch a FIFY ich neuspokojujú tak , ako hry z posledných 2 dekád 20.storočia. Preto chcú Maupiti Island predstaviť prostredníctvom súčasných technológií súčasným hráčom. Samozrejme modernizácii hry neznamená, že remake bude totálne a autori chcú určite zachovať pôvodný fílíing. Fíling taký, aby dovolil pamätníkom i omladine sa (re-)imerzovať do prepracovaného mysteriózneho príbehu a prostredia ostrova. A to aj vďaka archivačnej činnosti Bertranda Brocarda (bývalý riaditeľ Infogrames) , ktorý sa venuje zachovaniu francúzskeho developerského dedičstva, prostredníctvom (web) archívu Conservatoire National du Jeu Vidéo (CNJV) a organizuje retro gaming konferencie v spolupráci s Francúzskou národnou knižnicou (BNF). Pán Brocard vývojárom poskytol pôvodné vývojárske materiály z dedičstva nebohého Dominqua Sablonsa, dizajnéra pôvodnej hry z roku 1990.

Samozrejme štúdio Milleniumprod, ktoré hru vyrába, nie sú žiadni „bažanti“, ale tím skúsených, nie len francúzskych herných vývojárov, ktorý už spoločne robili na viacerých tituloch. Na hre už začali dávnejšie robiť v Unity - v súčasnosti sú hotové skripty a engine. Avšak rozhodli sa dofinancovať projekt prostredníctvom Kickstarterovej kampane, ktorá začína už 1. februára. Vyzbierané peniaze použijú najmä na dorábky 3D lokácií a 3D charakterov. V porovnaní s pôvodnou hrou má remake, okrem modernej grafiky mnoho nových možností a prvkov hrateľnosti a ešte prepracovanejší príbeh.

Príbeh hry Maupiti Island je pokračovaním detektívnej adventúry z roku 1987, Mortville Manor. Detektív Jérôme Lange je späť a príjme dar od klienta – dovolenku. Vyrazí na jeho plachetnici na japonské ostrovy. Plavbu mu však preruší cyklón uprostred Indického oceánu a Jérôme je tak nútený núdzovo zakotviť na ostrove Maupiti. Chtiac nechtiac sa tak pripletie k nového mysteriózneho prípadu. Skoro však pochopí, že obyvatelia ostrova skrývajú temné tajomstvá. Zamotá sa tak do siete vydierania, únosov, ópiových pašerákov, obchodu so zbraňami a podobných lakociniek. Vyšetrovanie zdanlivo jednoduchého prípadu sa mu tak poriadne zamotá.

Na hru sa už tešíme a budeme jej vývoj naďalej sledovať! Autori čoskoro sľubujú jej demoverziu

Dovtedy sa môžete dozvedieť viac na týchto weboch:

http://www.maupiti-thegame.com/en

https://www.facebook.com/MaupitiTheGame/

 
Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk