• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • PC komunita v praxi: Borderlands hry sú bombardované negatívnymi recenziami a opatrenia Steamu nefungujú
PC komunita v praxi: Borderlands hry sú bombardované negatívnymi recenziami a opatrenia Steamu nefungujú

PC komunita v praxi: Borderlands hry sú bombardované negatívnymi recenziami a opatrenia Steamu nefungujú

 

Hra bola pre niektorých odložená o pol roka.

Nie žeby sa to nedalo očakávať. Časť PC komunity je totiž známa tým, že svoje postoje si nenecháva pre seba a dalo sa očakávať, že ohlásenie PC exkluzivity pre Epic Games Store sa stretne s reakciou fanúšikov Steamu (tá bude trvať 6 mesiacov). A tá aj prišla.

Lenže tentokrát mala byť situácia iná, pretože Steam prednedávnom predstavil opatrenia, ktoré mali zabrániť bombardovaniu negatívnymi recenziami v takýchto prípadoch, takže sa poďme pozrieť, či boli úspešné.

V prvom rade bol dislikami zbombardovaný oficiálny trailer na Borderlands 3, ktorý má 32 tisíc likov a až 18 tisíc dislikov, pričom 99,9% komentárov rieši práve exkluzivitu hry na Epic Games Store. Tam však okrem vypnutia možnosti udelenia liku/disliku neexistuje možnosť ako sa tomuto efektívne brániť (pokiaľ nie ste Blizzard a nesťahujete a neuploadujete dookola jedno video ako pri Diablo Immortal).

Čo však Steam? Tam sa bombardovanie negatívnymi recenziami taktiež rozbehlo naplno a postihlo všetky doteraz vydané diely.

Takto vyzerá hodnotenie Borderlands GOTY...

...takto zase hodnotenie Borderlands 2...

...a takto hodnotenie Borderlands The Pre-Sequel...

Zdá sa taktiež, že opatrenia, ktoré mali filtrovať trollovacie negatívne hodnotenia z celkového hodnotenia hry nefungujú, nakoľko všetky hry majú nedávne hodnotenie „mixed“ alebo „mostly negative.“ Uvidíme, či je to kvôli tomu, že tento systém Valve ešte potrebuje vyladiť, alebo preto, že jednoducho nefunguje.

Šéf Gearboxu Randy Pitchford však trvá na tom, že všetky dohody o exkluzivite má na starosti Take 2 ako vydavateľ hry a nebolo to tak rozhodnutím štúdia. To však zaujíma asi veľmi malú časť PC komunity. 

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk