80!!! hier, z toho 48 neoznámených má vo vývoji vydavateľ THQ Nordic

80!!! hier, z toho 48 neoznámených má vo vývoji vydavateľ THQ Nordic

 

Rozširovanie pokračuje.

Rastie nám veľký hráč herného vývoja a vydávania. Spoločnosť THQ Nordic sa za posledné mesiace rozrastá raketovým tempom a v jednom kuse skupuje staré herné značky, herné štúdiá a vydavateľov. Naposledy napríklad vydavateľ kúpil spoločnosť Deep Silver a stal sa tak efektívnym vlastníkom značky Metro, no zainvestoval aj do českého štúdia Warhorse a aj do štúdia Coffee Stain, ktoré nedávno vydalo hru Satisfatory.

A s narastajúcim počtom štúdií rastie aj počet vyvíjaných hier. A zatiaľ čo konkurenční vydavatelia vydajú za rok 5-10 veľkých hier, THQ Nordic má vo vývoji neuveriteľných 80 hier. A z týchto 80 hier je až 48 zatiaľ neoznámených herných projektov, medzi ktorými bude aj nová AAA hra od tvorcov Metra Exodus, štúdia 4A Games: „Počas posledného štvrťroku sme získali niekoľko nových projektov a taktiež sme podpísali novú zmluvu so štúdiom 4A Games o vývoji ich novej, zatiaľ neoznámenej AAA hry. Na konci štvrťroka má THQ Nordic, Deep Silver a Coffee Stain vo vývoji 80 hier, pričom 48 z nich je neoznámených.“

Včera navyše vydavateľ oznámil kúpu štúdia Piranha Bytes, ktoré naposledy vydalo RPG hru Elex, no viac sú známi vďaka sérii Gothic.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk