Blizzard pracuje na Overwatch 2, ktorý je prirovnávaný k Left 4 Dead

Blizzard pracuje na Overwatch 2, ktorý je prirovnávaný k Left 4 Dead

 

Dosť veľká zmena oproti jednotke.

Rovnako ako správa o zrušenom FPS projekte zo sveta StarCraft, aj informácie o druhej hre zo sveta Overwatch prichádzajú od redaktora Kotaku Jasona Schreiera.

Podľa jeho zdrojov zo štúdia Blizzard plánuje toto legendárne vývojárske štúdio oznámiť Overwatch 2 na tohtoročnom Blizzcone, ktorý sa koná od 1. do 3. novembra 2019. Lenže, kto čakal bezpečné pokračovanie, kde sa veľa nezmení, ten zostane pravdepodobne prekvapení.

Overwatch 2 bude totiž oveľa viac PvE zameranou hrou ako takmer čisto PvP Overwatch. Samozejme, to neznamená, že hra nebude mať klasický PvP, ktorý vyniesol hru na vrchol e-športov, iba konštatujeme, že pozornosť vývojárov bude oveľa viac rozdelená medzi dvojicu veľkých častí. Niektorí zamestnanci Blizzardu dokonca hru prirovnávajú k populárnej kooperatívnej sérii od Valve, Left 4 Dead.

Blizzard chce totiž k Overwatch svetu pritiahnuť aj hráčov, ktorých hardcore PvP až tak nezaujíma a implementácia klasického PvE je ideálnou príležitosťou, ako ich zaujať.

Na oficiálne informácie si teda budeme musieť počkať až do novembra. Je však zrejmé, že pre Blizzard je druhý Overwatch kritickým projektom, ktorý má spoločne so štvrtým Diablom poskytnúť firme žiarivú budúcnosť.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk