• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Epic Games Store má závažnú chybu, ktorá vám umožňuje hrať hry, aj keď ste si ich nekúpili
Epic Games Store má závažnú chybu, ktorá vám umožňuje hrať hry, aj keď ste si ich nekúpili

Epic Games Store má závažnú chybu, ktorá vám umožňuje hrať hry, aj keď ste si ich nekúpili

 

Zatiaľ sa ju ani nikto nepokúsil opraviť.

Aj keď nie všetci skáču radosťou pri pohľade na Epic Games Store, táto informácia vás možno presvedčí o tom, že sa oplatí si ho nainštalovať. Aj keď možno len dočasne.

Užívatelia totiž objavili exploit, ktorý sa vyskytuje v tomto hernom klientovi a ktorý vám umožňuje hrať legálne kópie hier na svojom počítači bez toho, aby ste hru vlastnili. A tento exploit je tak jednoduchý, že úprimne netušíme, ako je možné, že nikomu v Epic Games nenapadlo ho poriešiť.

S informáciou prišiel redaktor CCN William Worrall. Keď si totiž nainštalujete hru do Epic Games Store prostredníctvom iného účtu ku ktorému máte prístup (napríklad kamarátov účet) a po stiahnutí a nainštalovaní hry sa odhlásite a prihlásite na svoj účet, ktorý danú hru nemá, klient vám stále pokojne umožní túto hru hrať.

Čo je ešte vtipnejšie, užívatelia hlásia, že aj po tom, čo požiadali o vrátenie peňazí za konkrétnu hru (v tomto prípade Borderlands 3) im klient umožnil ďalej túto hru hrať. Takže peniaze boli späť na účte a hra stále dostupná na hranie v knižnici.

Dôvodom, prečo to tak funguje je pravdepodobne fakt, že Epic Games Store neobsahuje na rozdiel od Steamu DRM ochranu a kontrolu licencie, podobne ako ju obsahuje Steam. Takže ak máte kamaráta, ktorý má napríklad The Outer Worlds na EGS a chcete si ho zahrať aj vy, stačí, aby vám na chvíľu požičal svoje konto.

Zdroj: CCN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk