BioWare údajne chce kompletne prerobiť Anthem, novú verziu možno vydá ako „ďalšiu hru“
Fáma

BioWare údajne chce kompletne prerobiť Anthem, novú verziu možno vydá ako „ďalšiu hru“

 

Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií chce štúdio BioWare prerobiť nie príliš úspešnú, aj keď ambicióznu hru Anthem. Podľa zahraničných portálov by sa nová verzia hry mala nazývať „Anthem 2.0“ či „Anthem Next“.

História videohier pozná mnoho prípadov neúspešných vydaní nadmieru očakávaných noviniek. Jedným z najznámejších je nepochybne No Man's Sky. Zodpovední vývojári Hello Games si však nad fiaskom neumyli ruky, ale namiesto toho si vyhrnuli rukávy a začali chyby naprávať. Výsledok je ohromujúci: z NMS je dnes iná, oveľa, oveľa lepšia hra, ku ktorej sa fanúšikovia radi vracajú.

Vyzerá to tak, že Anthem bude zdieľať podobný osud ako No Man's Sky, pretože podľa informácií Kotaku autori očakávanej akčnej RPG pracujú na jej drastickej prerábke. Nebavíme sa tu len o vyladení drobností či opravení chýb. Samotné BioWare zatiaľ údajne samo netuší, akým spôsobom túto aktualizáciu vyšle do sveta, no možné je aj to, že Anthem vyjde ako úplne nová hra.

Dúfajme, že to dopadne rovnako ako pri No Man's Sky – a nie ako pri strieľačke Evolve, ktorá ku koncu robila možné aj nemožné, aby si udržala fanúšikov. Dnes je z nej však mŕtva hra.

Pokiaľ ide o Anthem, zmeny môžeme očakávať pri všetkom: misiách, loote a dokonca aj hernom svete, pri ktorom štúdio špekuluje, že ho rozdelí na niekoľko menších častí. Vývojári by tak pomohli pracovať postupne a bez obáv, že prípadná chyba by ovplyvnila hru ako celok.

„Niekoľko mesiacov sme hru rozoberali, len aby sme dokázali identifikovať, čo všetko potrebuje radikálnu zmenu. A teraz to už niekoľko mesiacov dávame opäť dokopy,“ citovala webstránka Kotaku svoj nemenovaný zdroj.

Samozrejme, BioWare stále podľa informácií zo zahraničia pracuje aj na vývoji Dragon Age 4.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk