Battlefield, ktorý chystá DICE na 2021 sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti
Fáma

Battlefield, ktorý chystá DICE na 2021 sa bude odohrávať v blízkej budúcnosti

 

Nebude to však Bad Company 3.

Mozaika sa nám postupne skladá. Aj keď DICE stále usilovne pracuje na vylepšovaní Battlefield V, postupne už presúvajú svoju pozornosť na novú hru, ktorú EA plánuje na rok 2021 pre next-gen konzoly a PC. A vďaka posledným správam sa nám postupne skladá skladačka informácií o tom, čo od tejto hry môžeme očakávať.

V prvom rade vám teda odporúčam prečítať si článok nižšie, aby sme sa nemuseli opakovať.

Tento článok vychádza z informácií Battlefield Youtuberov, že DICE pracuje na Bad Company 3, no objavili sa nové informácie, ktoré hovoria o tom, že DICE skutočne na Bad Company 3 pracovalo a skutočne ho mali vydať v roku 2020, no nakoniec bol celý projekt upravený do podoby klasického Battlefieldu a vydanie bolo posunuté na 2021.

Prečo sa to stalo? DICE údajne nevedelo podchytiť „pocit“ z Bad Company, aby ho preniesli do trojky. Pri vývoji nastali problémy a tak celú myšlienku Bad Company 3 zrušili.

Nový Battlefield, ktorý tak môžeme nazvať pracovne Battlefield 6 sa tak vráti do súčasnosti. Konkrétne by sa mal odohrávať okolo roku 2030, čo síce nie je úplne súčasnosť. Zameranie hry bude jemne futuristické, no realistické. Nečakajte tak žiadny Battlefield 2142. Kampaň opustí koncept War Stories a namiesto toho povie jeden kontinuálny príbeh.

A multiplayer? Vráti sa systém Levolution z Battlefield 4, no tentokrát bude oveľa komplexnejší a na jeho spustenie budete potrebovať viac námahy. Deštrukcia prostredia bude oveľa prepracovanejšia a to práve kvôli faktu, že hra príde na next-gen konzoly. Skolabovať tak môžu celé budovy a nový systém deštrukcie je založený na systéme materiálov.

Vrátia sa herné módy Rush, Breakthrough a Air Assault. Samozrejme nebudú chýbať tanky, APC vozidlá, stíhačky a bugginy. Jednou zaujímavosťou je to, že DICE podľa leaku pracuje na systéme, ktorý by umožnil v prípade zostrelenia lietadla pokúsiť sa pristáť s vrakom a potencionálne aj prežiť. Tým, že hra sa bude odohrávať okolo roku 2030, tak v hre sa budú vyskytovať aj drony a roboty.

Plánuje sa aj návrat Commander módu a DICE sa pri dizajnovaní hry údajne inšpiruje hrami Battlefield 2 a Battlefield 3.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk