Escape from Tarkov zažíva obrovský nárast hráčov

Escape from Tarkov zažíva obrovský nárast hráčov

 

Ruská hra Escape from Tarkov žiari na prelome novej dekády.

Nová dekáda a s ním aj nový štart. Či už pre hry alebo pre hráčov, s určitosťou vieme napísať, že pre hru Escape from Tarkov to znamená obrovský nárast nových hráčov. Hra sa dokonca už pár dní pohybuje aj na prvých miestach v streamovacej službe Twitch. Podľa serveru twitchtracker.com, ktorý monitoruje štatistiky vytiahnuté zo spomínanej služby, ide za posledné štyri dni o nárast až 156 872 sledovateľov. Totiž 3. januára okolo desiatej hodiny večer hru sledovalo až 288 122 ľudí, čo je nárast o 576% oproti priemerným číslam. Gigantický nárast fanúšikov si vývojári zabezpečili tým, že pridali na Twitch takzvané Twitch drops, čo znamená, že vám za sledovanie určitých streamerov môžu padnúť in-game predmety. Samozrejme musíte hru vlastniť a prepojiť si účet z Battlestate s účtom na Twitchi. Hre určite dopomohli veľké mená ako DrDisrespect alebo CohhCarnage, ale zároveň si na väčšiu priazeň divákov museli zvyknúť aj menšie ryby z Tarkovských streamovacích vôd.

Pred dvoma dňami nám vývojári priniesli aj tretiu časť mini seriálu zo sveta Tarkova. Seriál má názov RAID (nájazd), a sleduje skupinu z vojenskej organizácie BEAR. Seriál je v ruskom jazyku a vďaka Československej komunite sú na výber české titulky. Dole vám pripájam všetky tri diely, ak vám náhodou tento ruský skvost unikol. Vo videách je použitá krv a vulgárny slovník, preto videá neodporúčame pozerať mladistvým.

Obrovský nárast nových hráčov znamená pre nás veteránov veľa nového lootu. :) Tento fakt má ale za následok aj to, že pri najvyšších špičkách je hra zalagovaná a nehrateľná. Vývojári už prisľubujú nápravy, len nám sa stále motá hlavou otázka „Prečo to nebolo vyriešené už pred tým ako spúšťali tak veľkú kampaň?“. Hre veľmi fandíme a dúfame, že tak veľký boom bude prínosom.

Doplnok

Hra Escape from Tarkov zaznamenala 4. januára ešte väčší nárast sledovateľov a to presne 296 756 užívateľov Twitchu. Táto zatiaľ najvyššie dosiahnutá hodnota bola zaznamenaná okolo siedmej hodiny večer.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk