Prečo Valve nikdy nevydalo Episode 3 a aký je status vývoja Left 4 Dead 3?

Prečo Valve nikdy nevydalo Episode 3 a aký je status vývoja Left 4 Dead 3?

 

Odpovedá priamo Valve.

Half-Life 3, Half-Life 2: Episode 3. To sme sa načakali. A zatiaľ sme sa nedočkali. Namiesto toho Valve včera vydalo VR exkluzívnu hru Half-Life: Alyx, ktorá zatiaľ zbiera excelentné známky, no je výrazne obmedzená z hľadiska potenciálneho trhu a miliónové predaje môžeme očakávať asi ťažko.

Konečne to však znamenalo aj to, že Valve vyšlo zo svojej ulity, aby poskytlo rozhovory a odprezentovali tak Half-Life: Alyx a pri tejto príležitosti sa samozrejme novinári spýtali aj na ďalšie otázky týkajúce sa hier od Valve.

O tom, prečo sme sa nedočkali Half-Life: Episode 3 alebo Half-Life 3

Dôvodov, prečo po Half-Life 2: Episode 2 Valve skončilo s vydávaním ďalších epizód bolo niekoľko. V prvom rade boli problémom ambície. Tie totiž nekorešpondovali s epizodickým vydávaním hry, pretože hra musela stavať na tom, čo priniesla predchádzajúca hra. Čiže prakticky išlo o to, že Valve chcelo inovovať a posúvať sériu vpred, no tento model vydávania epizód im doslova prekážal.

Taktiež sa chceli vyhnúť tomu, aby pracovali na Source 2 engine a na hre naraz a tak sa radšej sústredili na vývoj enginu a do vývoja hry sa pustili, až keď bol engine hotový.

Dizajnér Dario Casali prezradil, že už v čase vývoja Episode 2 túžili po novom engine, no ten bol hotový až v roku 2015. A podľa slov veľkého GabeNa „nechceli pokračovať vo vydávaní Half-Life hier iba preto, aby zlepšili finančné štatistiky za kvartál.“

O Left 4 Dead 3

Hra nie je v aktívnom vývoji.

Ako sa však stalo, že sa obrázky z novej Left 4 Dead hry dostali na internet? Jednoducho. Vývojári Valve Chris Remo a Robin Walker prezradili, že pri úvodných fázach vývoja Source 2 enginu použili geometriu a assety z predchádzajúcich Left 4 Dead hier. Tie tak boli súčasťou testov renderovania nového enginu a hráči si to vysvetlili tak, že Valve spolu s novým enginom vyvíja aj novú Left 4 Dead hru.

Takže ak ste boli v napätí, že po návrate do sveta Half-Life príde aj návrat do sveta Left 4 Dead, tak v momentálnej situácii môžete asi prestať dúfať. Ak sa aj hry niekedy dočkáme, tak určite to tak skoro nebude.

O budúcnosti Half-Life hier

Ako ste možno postrehli, Valve prezentuje Half-Life: Alyx ako začiatok návratu Valve k tejto sérii a preto sa logicky očakáva, že sa dočkáme aj ďalších hier. Bude však aj tá exkluzívne pre VR platformy?

K tejto téme sa vyjadri dizajnér Dario Casali: „V tento moment nevieme aká bude ďalšia Half-Life hra. A taktiež nevieme či to bude VR hra a taktiež nevieme či to nebude VR hra.

„Najlepšie čo môžeme v tejto situácii spraviť je počkať si na názory hráčov. Ako si hru užívajú? Ako veľa ľudí vieme dostať na VR platformy? Myslia si ľudia, že VR je teraz esenciálnou súčasťou sveta Half-Life? Skutočne nevieme odpovede na tieto otázky, pokiaľ hru nevydáme a nebudeme počúvať názory hráčov.“

Zdá sa tak, že Valve nevylučuje možnosť, že v prípade komerčného neúspechu by ďalšia Half-Life hra mohla byť v štandardnom formáte a nie exkluzivita pre VR.

Zdroj: PCGamer/IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk