Tvorcovia PUBG stupňujú vojnu proti cheaterom. Nové opatrenia už čoskoro

Tvorcovia PUBG stupňujú vojnu proti cheaterom. Nové opatrenia už čoskoro

 

Nekonečná vojna pokračuje.

Cheateri sú problém, ktorého sa online hry pravdepodobne nikdy nezbavia. Teda minimálne na PC platforme. Aj keď vývojári robia všetko možné, tak cheateri sú vždy o niekoľko krokov popredu. To však neznamená, že ich treba nechať na pokoji a vývojári PUBG si uvedomujú, že im musia čo najviac skomplikovať život.

Preto ohlásilo štúdio Bluehole nové anti-cheat systémy a ďalšie podporné mechaniky, ktoré majú dopomôcť k zníženiu výskytu cheaterov na PC a vývojári taktiež chcú sprísniť tresty pre tých, ktorí sa cheatovaním previnia.

V prvom rade vývojári zlepšili ochranu súborov hry, aby sa do nich cheaty nemohli tak ľahko nabúrať a meniť parametre zbraní/postáv/vozidiel. Tam napríklad patrí serverová autentifikácia spätného rázu, balistiky atď. Pri vozidlách budú zas servery kontrolovať rýchlosť vozidiel, dĺžku ktorú vozidlá trávia vo vzduchu a to isté patrí aj pri kontrole rýchlosti pohybu postáv.

Implementovaná bude taktiež aj dvojfázová autentifikácia. Vývojári totiž zistili, že drvivá väčšina hráčov, ktorí nahlasovali odcudzenie a následné zabanovanie svojho Steam účtu nemali aktívny Steam Guard. Preto do hry pridávajú systém dvojfázovej autentifikácie, ktorý bude pozostávať z SMS kódu (a to znamená nutnosť prepojenia s mobilným číslom) a taktiež aj jednorazového hesla. Túto funkciu budete musieť mať aktivovanú v prípade, že sa budete chcieť zúčastniť ranked zápasov.

Sprísnené budú aj HW bany, ktoré sa udeľovali za najťažšie prehrešky, pretože vývojári zistili, že aj tie sa niektorým užívateľom podarilo obchádzať a sprísnené budú aj bany vo všeobecnosti. Vývojári tak budú rozdávať dočasné bany, ktoré však budú trvať dlhšie ako doteraz.

Okrem toho ešte vývojári na rok 2020 sľubujú zlepšenie výkonu hry na PC, zlepšenie ochrany proti DDoS útokom a zlepšenie stability hry. Všetky tieto sľuby budú realizované postupne v priebehu roka 2020.

Zdroj: PUBG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk