Call of Duty Warzone ide bojovať proti cheaterom tým najvtipnejším spôsobom

Call of Duty Warzone ide bojovať proti cheaterom tým najvtipnejším spôsobom

 

Ochutnávka vlastnej medicíny.

Tak ako aj ostatné hry, aj tvorcovia Call of Duty Warzone bojujú proti veľkému množstvu cheaterov. O to viac kvôli jednoduchému faktu, že Warzone je zdarma a po bane nie je až tak komplikované vytvoriť si nový účet. Situácia zašla až tak ďaleko, že hráči na konzolách si vypínajú cross-play, aby ich neotravovali cheateri, ktorí primárne osídľujú PC platformu.

Vývojári zo štúdia Infinity Ward tak odhalili, ako chcú proti tejto pliage online hrania bojovať. A ich riešenie je jednoduché a hádam aj účinné. A taktiež je veľmi vtipné.

V prvom rade plánuje Infinity Ward pridať dodatočné ochranné prvky na detekciu a trestanie cheaterov a taktiež plánuje zvýšiť počet zamestnancov, ktorí majú na starosti technológiu a tzv. enforcment tím. Ten sa venuje preskúmavaniu nahlásených hráčov a ich následnému trestaniu. Navyše štúdio plánuje pridať funkciu report-a-player aj do killcamu a Spectate módov.

Hlavne však vývojári zmenili algoritmus matchmakingu tak, aby sa potencionálni cheateri stretávali v hre s ďalšími hráčmi, ktorí sú podozriví z cheatovania. Tým pádom asi budú môcť lepšie pochopiť, prečo je cheatovanie v online hre škodlivé a možno ich to odnaučí takémuto neférovému správaniu. Predsa len, ako zabezpečiť, aby hráč prestal používať aimbot, keď dostane headshot od súpera, ktorý taktiež používa aimbot?

Za nás hlásime, že by sme si takýto zápas aj radi pozreli.

Zdroj: Infinity Ward

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk