Hráčske hodnotenia Microsoft Flight Simulator nie sú ideálne a dôvod je bizarný

Hráčske hodnotenia Microsoft Flight Simulator nie sú ideálne a dôvod je bizarný

 

Hru si prakticky nemôžete vyskúšať.

Microsoft Flight Simulator je pre Microsoft veľkým úspechom, minimálne z pohľadu kritikov. Aj keď hodnotenie kleslo oproti včerajšiemu o jeden bod, stále pri hre svieti číslo 93, čo je extrémne vysoko. Preto sme s napätím očakávali, ako na hru zareagujú hráči. Tí však nie sú veľmi nadšení.

Hra má totiž momentálne na Steame iba menej ako 60% kladných hodnotení a primárny dôvod, prečo si hra vyslúžila od hráčov tak veľkú kritiku je veľmi zvláštny, no na druhej strane aj dosť legitímny.

Odhliadnuc od hlúpych argumentov typu „hra vyžaduje Xbox Live účet“ sa totiž hráči primárne sťažujú na spôsob, akým je hra distribuovaná. Hra si totiž po kúpe stiahne zo Steamu iba klienta, ktorý má približne 500MB. Následne musíte toho klienta spustiť a ten vám stiahne viac ako 90GB herných dát. Problém je akurát v tom, že počas tohto sťahovania sa hra tvári, že je spustená, čo je dosť veľký problém.

Valve totiž umožňuje vrátenie peňazí za hru, no iba v prípade, že v nej máte odohrané menej ako 2 hodiny. Čo je pri Microsoft Flight Simulator asi dosť nemožné. Stiahnuť 90GB a ešte aj vyskúšať hru dostatočne na to, aby ste vedeli, či vôbec korektne funguje nie niečo, čo bežný užívateľ zvládne.

Navyše, mnoho užívateľov hlási problém, že im v hre chýba obsah zo špeciálnych edícií hry, takže Microsoft a Asobo musia riešiť ešte aj tento problém.

Počet hráčov je však zatiaľ veľmi pôsobivý, hlavne vzhľadom na to, že hra je dostupná aj v službe Xbox Game Pass na PC. Momentálne prekonala 50 tisíc súčasne hrajúcich hráčov a mieri vyššie. Otázkou však je, koľko z tých 50 tisíc hráčov momentálne sťahuje a koľko ju aj reálne hrá.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk