Cheateri vo Fall Guys mali vlastný ostrov, kde si môžu robiť navzájom zle

Cheateri vo Fall Guys mali vlastný ostrov, kde si môžu robiť navzájom zle

 

A nikto ich ľutovať nebude.

Podobne ako iné populárne hry, aj Fall Guys bojuje na PC s veľkým množstvom cheaterov. Taká tradícia tejto platformy.

Štúdio Mediatonic však zvolilo celkom originálny prístup pri riešení tejto pliagy. Namiesto automatického banovania totiž vytvorili hernú verziu pekla. Tzv. Cheater Island. V skratke ide o miesto, kde sú posielaní hráči, ktorí boli anti-cheat systémom označení ako cheateri. Na tomto ostrove sú týraní a podrobovaní rôznym drezúram, aby sa raz a navždy naučili, že cheatovať sa nemá.

Vývojári prezradili, že už pri vydaní hry mali do nej zabudovaný softvér na detekciu cheatovania, no ten bol zo začiatku určený iba na zber dát, aby sa vývojári uistili, že nezabanujú niekoho neprávom. Keď si overili, že softvér funguje správne, tak potichu vydali Cheater Island, kde začali previnilcov migrovať. Tí sa samozrejme začali sťažovať na divné chovanie hry a asi nikto z nich nenapísal, že sú to obyčajní cheateri.

Následne začali postupne znižovať hranicu tolerancie toho, kedy sú hráči označení za cheaterov, no stále to nikomu nepovedali, aby nechali cheaterov cheatovať. Okamžite po tom, čo bol hráč označený za podvodníka bol v nasledujúcej hre presunutý na Cheater Island, ktorý má mimochodom vlastnú štruktúru serverov.

Hráči si však uvedomili, že niečo nie je v poriadku a preto sa začali dávať do partie s hráčmi, ktorí neboli označení za cheaterov. No aj túto „dieru v pravidlách“ vývojári zablokovali a taktiež zablokovali aj možnosť family-sharingu pre cheaterské účty.

Tak ako všetky dobré veci, tak aj Cheater Island musel skončiť a to kvôli tomu, že ani vývojári nevedeli, či im hráči pri hlásení bugov v hre posielali zábery z Cheater Island alebo z regulérnej hry. Zástupcovia Mediatonic však prezradili, že chystajú ďalší update s názvom BIG YEETUS AND ANTI-CHEATUS, cez ktorý do hry implementujú anti-cheat od Epic Games, ktorý by mal boj s cheatmi ešte vylepšiť.  

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk