AMD na poli procesorov výrazne posilňuje na úkor Intelu

AMD na poli procesorov výrazne posilňuje na úkor Intelu

 

Logické vyústenie situácie.

Intel má problém. To asi všetci vieme. Obrovské problémy s výrobnými procesmi zabraňujú tomuto gigantovi, aby sa posunul so svojimi procesormi ďalej a táto situácia si vyžiadala už aj hlavy niektorých čelných predstaviteľov spoločnosti.

Na druhej strane barikády je však situácia presne opačná. Zen 2 procesory boli veľmi úspešné a už o chvíľu nám AMD predstaví novú generáciu Zen 3 procesorov, ktoré prinesú ďalšie vylepšenia. Preto je iba logické, že AMD začína výrazne sťahovať náskok Intelu u hráčov.

Septembrové hardvérové štatistiky Steamu totiž hovoria jasnou rečou. AMD získalo za jeden mesiac ďalších 0,6% podielu k dobru. To sa síce nejaví ako veľmi veľa, no je dôležité si uvedomiť, že to je posun za jeden mesiac. Za obdobie roka získalo AMD viac ako 5% podiel a vzhľadom na problémy Intelu je jasné, že AMD bude svojho konkurenta aj naďalej sťahovať. Stále je však v menšine a jeho súčasný podiel je na úrovni 25,6%.

Na poli grafických kariet je situácia stabilizovaná. AMD má 16,3% podiel, Intel 9,7% podiel a Nvidia 73,9% podiel

Najrozšírenejším operačným systémom je Windows 10 64-bit, ktorý dosiahol už 89,08% a zvýšený podiel a dosiahol ho na úkor Windows 7 64-bit (4,48%). Celkovo Steam štatistikám dominuje Windows s 95,61% podielom, za ktorým je OSX (3,46%) a Linux (0,94%).

Najčastejšou kapacitou RAM na Steame je 16GB (42,08%), najčastejším rozlíšením je 1920x1080 a najobľúbenejšou grafickou kartou je GTX 1060.

Podiel Steam užívateľov s VR headsetmi sa zvýšil na 1,88%, pričom takmer štvrtina vlastní Oculus Rift S, vyše pätina HTC Vive a vyše 16% vlastní Valve Index.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk