Masívne predaje: Cyberpunk 2077 má na konte už 13 miliónov predaných kópií

Masívne predaje: Cyberpunk 2077 má na konte už 13 miliónov predaných kópií

 

A to aj po započítaní vrátených kusov.

Aj napriek tomu, že hodnotenia Cyberpunku 2077 na Metacritic sa u konzolových verzií pohybuje pod 60 a aj napriek tomu, že štúdio umožnilo vrátenie digitálnych (a v mnohých prípadoch aj fyzických) kópií hry je zatiaľ Cyberpunk 2077 ohromným finančným úspechom.

Spoločnosť totiž v liste akcionárom prezradila, že Cyberpunk 2077 predal do 20. decembra 2020 13 miliónov kópií naprieč všetkými platformami. A toto číslo je už navyše po započítaní kópií, za ktoré štúdio vrátilo hráčom peniaze.

CD Projekt síce nekonkretizoval, koľko hráčov požiadalo o vrátenie peňazí, no málo ich zrejme nebude.

Hra iba cez predobjednávky získala 8 miliónov kópií, čo znamená, že odvtedy sa predalo 5 miliónov kópií (alebo viac, no veľké množstvo z nich musela vrátiť). Väčšina z predobjednávok bola pripísaná PC verzii, ktorá určite patrí medzi tie lepšie zvládnuté. No je zrejmé, že potenciálu predajov hry počas sviatkov uškodí fakt, že hra bola stiahnutá z predaja na Playstation Store a to až do odvolania.

Podľa herného analytika Daniela Ahmada bola táto správa o predajoch hry vydaná primárne preto, aby manažment štúdia upokojil akcionárov CD Projektu po zbabranom vydaní hry: „...ide o upokojenie investorov, že hra mala stále rekordné čísla pri vydaní a to napriek kontroverziám. Hra je určite z hľadiska predajov na úrovni hier ako Red Dead Redemption 2 či Call of Duty.“

CD Projekt ešte pri vydaní skonštatoval, že 8 miliónov predaných kópií cez predobjednávky pokrylo všetky náklady štúdia na vývoj a marketing hry pred vydaním.

Štúdio však teraz bude musieť pracovať na tom, aby získalo späť stratenú dôveru. Jeden patch už vyšiel v piatok a ten opravil fungovanie hry na niekoľkých konzolových platformách, no ďalšie veľké patche nás čakajú v januári a vo februári.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk