BlizzCon 2021: Čo nového nás čaká vo svete World of Warcraft?

BlizzCon 2021: Čo nového nás čaká vo svete World of Warcraft?

 

Prvý deň virtuálneho BlizzCon Online 2021 je za nami a my sme sa dozvedeli, na čo všetko sa môžeme tešiť nasledujúce obdobie v obľúbenom World of Warcraft.

World of Warcraft: Burning Crusade ako klasický server

Tak ako naposledy, aj teraz sa môžeme tešiť na klasiku. Nostalgia sa pevne drží každého z nás a veľmi radi spomíname na začiatky v tomto vynikajúcom MMORPG. Veď, ruku na srdce - boli sme mladší, svet bol o niečo krajší a World of Warcraft bola v podstate novinkou a obrovskou revolúciou v hraní videohier. Pred nejakou dobou sme sa dočkali klasických serverov Vanilla verzie „Wowka“, ktorá sa ihneď zo začiatku naplnili tak, ako sme očakávali. Ľudia prechádzali klasické dungeony, robili prvotný príbeh a užívali si maximálnu úroveň 60. Už vtedy sa šuškalo o tom, že by nebolo od veci, spraviť aj nejaký ten „TBC“ server. Veď, ide o jeden z najobľúbenejších datadiskov. A naše zbožné priania sa stali skutočnosťou.

Ako tvorcovia z Blizzardu ďalej dodávajú, pred tým ako sa otvoria brány portálu do Burning Crusade, budeme mať možnosť presunúť si aj svoje postavy na takýto server a to úplne ZADARMO! Celé to je naplánované na tento rok, tak sa máme na čo tešiť.

A čo ďalej? Čo taký Wrath of the Lich King?

Web PC Gamer mal možnosť sa porozprávať s Patrickom Dawsonom a Holly Longdaleovou o TBC. Tí povedali, že ich myšlienka tvorby reinkarnácie TBC je trochu odlišná ako pri Vanilla serveroch. Chcú ju prispôsobiť potrebám komunity a zároveň zabezpečiť nostalgickú víziu The Burning Crusade. V podstate či ide o Shadowlands, TBC, alebo Classic - všetko beží samostatne a rovnako by bežal aj Wrath of the Lich King. Takže, momentálne sa v Blizzarde budú venovať tomu čo stíhajú. My si však myslíme, že WOTLK je „samozrejmosťou“ a v budúcnosti sa ho jednoznačne dočkáme. 

Ste lenivci? V TBC bude boost pre vaše postavy

Ako to už vyššie napísané, svoju postavu si budete môcť presunúť, no čo keď ste novým hráčom a v TBC by sa vám od nuly začínať jednoducho nechce? V tom prípade sa dočkáme tzv. boostu, ktorý nám našu postavu automaticky dá na úroveň 58. To bude, ako už všetci tušíme, za peňažnú odmenu pre tvorcov. Cena síce ešte nie je upresnená, ale ako to býva, Blizzard si za takúto službu často pýta odmenu. Navyše sme sa dozvedeli aj niektoré detaily navyše:

  • Na jeden účet bude takéto vylevelenie možné iba jeden krát;
  • nebudete si môcť boostnuť Blood elfa alebo Draeneia a
  • vylepšenie sa nebude týkať ani presunutých postáv z Classic serverov.

Najnovší World of Warcraft: Shadowlands sa dočká novej aktualizácie a na svoje si prídu aj PvE priaznivci

Táto aktualizácia s číslom 9.1 bude niesť zaujímavý názov Chains of Domination a prinesie množstvo zaujímavosti. Dočkali sme sa aj veľmi peknej upútavky, ktorú vám, ak ste ešte Shadowlands nehrali, neodporúčam púšťať z dôvodu možných spoilerov. Patch 9.1 bude plný vecí, na ktorých sa tešíme. Okrem výborného príbehu to bude aj nový raid s desiatimi bossmi a ďalší „megadungeon“ (s ôsmimi bossmi), nové mesto a ďalšie skvelé veci. Ako si už z videa môžeme všimnúť, príbeh bude pomerne temný, no na to sme v poslednom čase už zvyknutí. 

Blizzard sa venoval aj problému s endgame hry Shadowlands. Ak ste tento datadisk hrali, istotne nám dáte za pravdu, že s odmenami za PvE (respektíve za Mythic Dungeony +) to je bieda. Tvorcovia to vedia a v novej aktualizácii sa to budú ako tak snažiť opraviť. Jedna malá príde dokonca už v marci (9.0.5) a prinesie návrat Valor bodov. Tie dostanete za prechádzanie dungeonov a svoju výzbroj si budete môcť vylepšovať bez toho aby ste boli tlačení hrať PvP ak vás to jednoducho nebaví. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk