• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Skvelá správa pre fanúšikov Dragon Age: Nová Dragon Age hra nebude mať multiplayer a nebude to live service hra
Skvelá správa pre fanúšikov Dragon Age: Nová Dragon Age hra nebude mať multiplayer a nebude to live service hra

Skvelá správa pre fanúšikov Dragon Age: Nová Dragon Age hra nebude mať multiplayer a nebude to live service hra

 

Vďaka Jedi Fallen Order.

Toto bude asi správa pri ktorej žiadny fanúšik RPG série Dragon Age nepovie „škoda...“ Redaktor Bloomberg Jason Schreier totiž vďaka svojim veľmi dobrým kontaktom v hernom priemysle prezradil, že vo vývoji novej Dragon Age hry nastali veľké zmeny s obrovským dopadom na výslednú hru.

EA totiž umožnilo štúdio BioWare odstrániť z tejto hry všetky multiplayerové komponenty (ktoré tam mali byť) a taktiež umožnilo hre opustiť plány na „live-service“ prvky v hre. Hra bola podľa zdrojov z vnútra štúdia dizajnovaná s veľkým dôrazom na multiplayer, no to je už minulosťou a dôvodov, prečo sa Electronic Arts rozhodlo pre tento krok je hneď niekoľko.

V prvom rade EA pocítilo, čo znamená byť neúspešný na poli multiplayerových hier. Battlefield V a Anthem boli komerčným neúspechom a vydavateľ tak pochopil, že implementovať multiplayer všade (aj tam, kde sa to nehodí) môže byť na škodu kvality výsledného produktu. EA je taktiež nadšené z úspechu Star Wars: Jedi Fallen Order, ktorý predal viac ako 10 miliónov kópií počas prvých štyroch mesiacov. Vydavateľ to berie ako dôkaz toho, že singleplayer hry môžu byť stále lukratívne a pre BioWare by možno bolo lepšie, keby sa vrátili k svojim koreňom.

Nový Dragon Age začal svoj vývoj v roku 2015, no o dva roky neskôr EA a BioWare reštartovali vývoj tejto hry s väčším zameraním na dlhodobú monetizáciu. Táto zmena viedla k odchodu šéfa vývoja Mika Laidlawa a zamestnanci BioWare začali hru prezývať ako „Anthem s drakmi.“ Manažment BioWare však tvrdo bojoval, aby sa hra vrátila späť k do módu hry pre jedného hráča a zdá sa, že vedenie EA konečne pochopilo, že na príbehových hrách pre jedného hráča nie je absolútne nič zlé.

Paradoxne to vyzerá, že EA sa v niektorých príkladoch odkláňa od Live Service hier, čo možno dokazuje aj zrušenie plánovaného prepracovania Anthem s označením Anthem Next.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk