Nové české štúdio Ashborne Games ukázalo svoje chystané projekty

Nové české štúdio Ashborne Games ukázalo svoje chystané projekty

 

Plán je jasný.

Pred časom oznámil vydavateľ THQ Nordic, člen Embracer Group založenie nového herného štúdia v českom Brne, ktoré dostalo názov Ashborne Games. Jeho súčasťou sú mnohí skúsení herní vývojári, ktorí sa podieľali na vývoji hier ako Arma, Mafia, Silent Hill: Downpour, Vigor či UFO.

A teraz už vieme, čomu sa toto štúdio bude venovať. Dozvedeli sme sa to vďaka oficiálnej mediálnej správe štúdia. Momentálne sa bude štúdio venovať plnému vydaniu hry Comanche v Early Access na Steame a v Game Preview na Microsoft Store. V tejto hre taktiež chystá aj mód pre jedného hráča.

Okrem toho však štúdio začalo práce na zatiaľ neohlásenej strategickej hre s RPG prvkami, ktorá bude postavená na Unreal Engine 4. Na jej vývoji sa bude podieľať 38 súčasných zamestnancov štúdia, pričom ďalším sa možno môžete stať aj vy, stačí si občas pozrieť stránku LinkedIn.

„Chceme sa zamerať na herný žáner, ktorý vzbudzuje naše vášne a tým sú stratégie a RPG hry. Našim cieľom je vytvárať autentické herné zážitky s dômyselnými systémami, ktoré budú podnecovať k opakovanému hraniu. Veríme, že niečo také na súčasnom hernom trhu chýba,“ povedal kreatívny riaditeľ štúdia Karel Kališ.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk