• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Microsoft sa púšťa do boja PC obchodov: Znižuje podiel z predaja na 12% a pripravuje masívne zmeny Windows Store
Microsoft sa púšťa do boja PC obchodov: Znižuje podiel z predaja na 12% a pripravuje masívne zmeny Windows Store

Microsoft sa púšťa do boja PC obchodov: Znižuje podiel z predaja na 12% a pripravuje masívne zmeny Windows Store

 

Bez PC ani na krok.

Microsoft už zďaleka za svoj biznis nepovažuje iba Xbox konzoly. PC a cloud sú permanentnou súčasťou Xbox biznisu a tak to má byť aj do budúcnosti. V PC sfére však existuje niekoľko problémov, ktoré Microsoft dodnes nevyriešil a tým najväčším je Windows Store.

Microsoft tak prostredníctvom šéfa Xbox Game Studios Matta Bootyho oznámil hneď niekoľko atraktívnych zmien, ktoré chystá Microsoft.

V prvom rade Booty prezradil, že Halo Infinite bude podporovať cross-play a cross-progression naprieč platformami. Či už teda hráte na PC alebo konzolách, váš postup hrou pôjde s vami. PC komunita by sa mala dočkať skvelého portu, ktorý bude podporovať širokouhlé monitory, trojité nastavenie kláves a pokročilé grafické nastavenia.

Veľké zmeny v prístupe k PC biznisu sa dotknú Microsoft Store na PC. Od 1. augusta totiž Microsoft znižuje svoj podiel z predaja hier cez túto platformu z 30% na 12%, čo znamená, že z každej predanej kópie si budú môcť vývojári ponechať viac peňazí.

Zmeny sa dotknú aj Xbox Game Pass aplikácie, ktorá by mala byť oveľa spoľahlivejšia a rýchlejšia. A hlavne sa redizajnu dočká kompletne celý Microsoft Store, o čom prednedávnom informoval web Windows Central.

A ešte jedna drobnosť. Od vydania Halo: The Master Chief Collection si hru cez predplatné Xbox Game Pass na PC a štandardnou kúpou na Steame zahralo už viac ako 10 miliónov hráčov, pričom väčšina z nich si Halo hru zahrala prvýkrát. 

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk