• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Zatiaľ čo vedenie CD Projekt hodilo svojich zamestnancov pod autobus, tak sami zhrabli miliónové odmeny
Zatiaľ čo vedenie CD Projekt hodilo svojich zamestnancov pod autobus, tak sami zhrabli miliónové odmeny

Zatiaľ čo vedenie CD Projekt hodilo svojich zamestnancov pod autobus, tak sami zhrabli miliónové odmeny

 

Ďalšie „príjemné“ čítanie.

Všetkým, ktorí majú všetkých päť pokope je zrejmé, že Cyberpunk 2077 bol vydaný skôr, ako mal. Výsledkom toho bolo zabugované vydanie, stiahnutie hry z Playstation Store (kde sa do dnešného dňa neobjavila) a pošramotená reputácia štúdia, ktoré kládli hráči ako vzor.

Zdá sa však, že niekto sa na túto situáciu určite nesťažuje. Manažment spoločnosti CD Projekt. Redaktor Bloombergu Jason Schreier sa totiž postaral o ďalší článok, ktorý vrhá svetlo na temnú stránku herného vývoja. Podľa jeho informácií aj napriek zabugovanému vydaniu, ktoré sklamalo odhady analytikov si totiž manažment spoločnosti CD Projekt nechá vyplatiť obrovské bonusy, ktoré sa pohybujú od 4 do 6 miliónov dolárov.

Tieto bonusy sú vo veľkom kontraste s bonusmi pre vývojárov hry. Podľa hovorcu CD Projekt bol priemer bonusov vyplatených pre vývojárov 34 tisíc dolárov, pričom niekoľko nemenovaných zamestnancov Schreierovi prezradilo, že ich bonusy sa hýbali od 5 do 20 tisíc dolárov. Problémom je primárne to, že odmeny pre vývojárov boli priamo naviazané na ziskovosť spoločnosti, ktorá by bola oveľa vyššia, keby Cyberpunku 2077 nebol vydaný v takom katastrofálnom stave.

Vznikol teda paradox. Vývojári totiž od manažmentu spoločnosti žiadali odklad hry. Ten nebol schválený a teda manažment technicky nepriamo znížil odmeny pre svojich zamestnancov, zatiaľ čo sebe vyplatili miliónové odmeny. V štúdiu totiž veria, že ak by bola hra odložená a vyšla by v lepšom stave, tak by ich odmeny boli omnoho vyššie.

Hovorca CD Projekt prezradil, že na odmeny bolo pre zamestnancov vyčlenených 29,8 miliónov dolárov, ktoré boli prerozdelené 865 zamestnancom. Manažment si ale nechal vyplatiť odmeny 28 miliónov dolárov pre piatich členov. Zakladateľ Marcin Iwiński a šéf Adam Kiciński si napríklad domov odnesú 6,3 milióna dolárov a Adam Badowski zas 4,2 milióna dolárov.

Existuje však svetlo na konci tunela. Po poslednom článku od Schreiera, ktorý sa týkal štúdia CD Projekt RED totiž vedenie prehodnotilo platy svojich zamestnancov a pri tých najhoršie platených (QA testovanie) boli navýšené tak, aby dosahovali štandard herného priemyslu...

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk